Kastelic briljirao

PPD Zagreb upisao supervrijednu pobjedu u Ligi prvaka

Zagrebaši su osvojili dva važna boda protiv starog rivala.

U sedmom kolu rukometne Lige prvaka u Areni Zagreb je PPD Zagreb pobijedio Celje Pivovarnu Laško sa 24:22 (11:9) u dvoboju izravnih konkurenata za šesto mjesto u skupini koje vodi u nokaut fazu.

Zagreb je dobro ušao u utakmicu pa je u prvom poluvremenu bio stalno bio u vodstvu, u jednom trenutku imao je pet golova prednosti. I u nastavku igrači Zagreba su držali prednost, koja se kretala od tri do pet pogodaka viška.

No, u posljednjih deset minuta Celje se primaklo na gol zaostatka, ali igrači Zagreba su se uspjeli oduprijeti i doći do važne pobjede.

Kod Zagreba najefikasniji je bio Zlatko Horvat sa šest golova, a David Mandić zabio je četiri. Sjajan je bio vratar Urh Kastelic koji je skupio 10 obrana, od čega dva sedmerca.

U ekipi Celja Branko Vujović zabio je pet, a Draško Nenadić četiri pogotka.

U sljedećem kolu, 18. studenoga, PPD Zagreb gostuje kod Celja.