Bravo majstore!

Povijesna medalja za Hrvatsku: Stipe Žunić brončani na Svjetskom prvenstvu!

Nakon niza natjecanja na kojima je bio blizu pobjedničkog postolja 26-godišnji Zadranin je napokon osvojio odličje.

Stipe Žunić je osvojio brončanu medalju u bacanju kugle na Svjetskom atletskom prvenstvu koje se održava u Londonu! Stipe je u drugoj seriji bacio kuglu 21.46 metara što je samo dva centimetra manje od hrvatskog rekorda kojeg drži upravo Žunić, od 27. svibnja ove godine.

U prvoj seriji je Žunić bacio 21,01m, u trećoj je njegova kugla poletjela na 21,04m, a u četvrtoj 21,08m. Žunić je u petoj seriji bacio vrlo daleko, možda i na daljinu novog osobnog rekorda, ali ga je silina hica povuka u prijestup.

Naš je rekorder prestupio i u šestoj seriji, kad je već bilo jasno da mu nitko od konkurenta ne može oteti brončanu medalju, a nakon toga se u slavlju ispružio na bacalištu.

Walsh dominantno do zlata

Novozelanđanin Tomas Walsh je do prvog naslova prvaka svijeta došao sa tri najdalja hica, a najduži je bio u posljednjoj seriji, u kojoj je bacio 22.03 m.

Srebrnu medalju osvojio je Amerikanac Joe Kovacs (21.66 m) koji je branio naslov osvojen prije dvije godine u Pekingu.

Tako je Stipe napokon osvojio medalju na velikom natjecanju nakon što je posljednjih godina vrlo često bio blizu medalje, ali je redovito ostajao kratak. Još prije tri godine na Europskom prvenstvu u Zürichu bio je četvrti, a početkom ožujka ove godine na Europskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu završio je na petoj poziciji.

Ova medalja prva je za Hrvatsku u muškoj konkurenciji na svjetskim prvenstvima. S obzirom da će Stipe u prosincu proslaviti tek 27. rođendan, lako je moguće da neće biti i posljednja...