Poraz rukometaša u Mađarskoj

Hrvatski rukometaši doživjeli su poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo na gostovanju kod Mađarske. Pakleni su izgubili s 30:28, iako su vodili veći dio utakmice.

Červarovi izabranici u oslabljenom sastavu igrali su vrlo dobro u prvom poluvremenu, i činilo se da će doći do još jedne rutinske pobjede na gostovanju u Mađarskoj. Bez Balića, Lackovića i Džombe Hrvatska je na poluvrijeme otišla s 16:15, a vodili su naši i po tri razlike u nekoliko navrata.

U drugom dijelu domaći su proradili. Puljezović je počeo braniti, a 'korpulentni' Gal, Csaszar i Putics nemilosrdno su bušili mrežu Alilovića. Deset minuta prije kraja Mađari su preuzeli vodstvo i više nisu mogli promašiti gol do kraja utakmice. Do zaslužene pobjede stigli su rezultatom 30:28.

U našim redovima istakli su se Štrlek, Zrnić i Horvat, ali nedovoljno za trijumf protiv inspiriranog protivnika.

Hrvatska ovim porazom nije umanjila svoje izglede za nastup na Europskom prvenstvu. Čak i kad bi izgubili kod kuće od Mađarske, imali bi velike šanse kvalificirati se, jer su nam drugi suparnici iznimno slabi, a dvije najbolje reprezentacije idu dalje. No, poraz svakako nije dobra priprema uoči SP-a koji će u siječnju početi u Hrvatskoj.