Sljemenski spektakl:

Pred čak 18 tisuća navijača u predivnoj atmosferi odlični Ivica Kostelić osvojio je drugo mjesto na sljemenskom slalomu. Bolji od Ivice bio je najbolji slalomaš svijeta Francuz Grange za svega pet stotinki prednosti. Rijčanin Šamšal osvojio je pak prve bodove u karijeri.

Naš najbolji skijaš bio je danas briljantan, no Francuz Grange bio je jednostavno bolji. Ivica je na kraju zaostao svega pet stotinki. Kostelić je nakon prve vožnje za Grangeom zaostajao 27 stotinki, u drugoj je vožnji uspio nadoknaditi 22, ali Francuzu je ipak ostalo pet stotinki u zalihi za novo slavlje.

Kostelić je i prošle godine bio drugi na Sljemenu, iza Austrijanca Marija Matta.

Treći je bio fenomenalni Talijan Razzoli koji je imao startni broj 43, a na kraju je za Grangeom zaostao 62 stotinke. Četvrti je u cilj došao njegov sunarodnjak Moelgg sa zaostatkom od 45 stotinki, a peti je bio Šveđanin Brolenius (+0.77).

Naš najbolji skijaš bio je danas briljantan, no Francuz Grange bio je jednostavno bolji

Naš Dalibor Šamšal napravio je pravu senzaciju osvojivši nevjerojatno 11. mjesto nakon prve vožnje što je stvorilo skoro veću euforiju među navijačima od Ivičine prve vožnje. U drugoj je vožnji 23-godišnji Riječanin sigurno doskijao do prvih bodova u Svjetskom kupu u karijeri.

Nije to bila bajna vožnja, ali najvažnije je bilo doći do cilja. Šamšal je sa 21. mjestom i prvih 10 bodova u karijeri pokazao kako nakon Ivice u vrh svjetskog skijanja stižu novi hrvatski skijaši.

Magla umalo odgodila spektakl

Sljemenski spektakl vozio se po teškim maglovitim uvjetima. Magla je u prvoj vožnji smanjivala vidljivost, što je imalo velik utjecaj na ishod prvog laufa, a na kraju i cijele utrke. Govorilo se čak i odgodi utrke zbog loših uvjeta, no na kraju je sljemenski slalom ipak dobio zeleno svjetlo.

U ciljnoj areni bila je i najbolja hrvatska skijašica Janica Kostelić, te hrvatske reprezenatativke Ana Jelušić i Nika Fleiss, koje su također bodrile hrvatske skijaše.
Gledatelji iz Hrvatske i inozemstva opremljeni navijačkim rekvizitima stvarali su na Sljemenu sjajan ugođaj, a da u tome ustraju, organizatori su im priredili velike količine jela i bezalkoholnih pića za okrepu.

Prvu vožnju teškog sljemenskog slaloma obilježila su i mnoga odustajanja skijaša.

Ovo je drugi put da Ivica stiže drugi u cilj sljemenskog slaloma, a treći put da Hrvatska ima drugo mjesto. Prije dvije godine Ani Jelušić također je za dlaku izmaklo slavlje.

Kostelić četvrti u ukupnom poretku svjetskog kupa

Nakon tri slalomske utrke u vodstvu je Grange sa 280 bodova, dok je Kostelić drugi sa 225. Treći Benjamin Raich ima tek 100.

Pobjedom na Sljemenu Grange je preuzeo i vodstvo u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa sa 466 bodova ispred Norvežanina Aksela Lunda Svindala koji ima 444, treći je Raich sa 433, a četvrti Kostelić sa 395.