Ivica tek osmi

Kostelić razočarao u drugoj vožnji, Hirscher je opet kralj Sljemena!

Uz Hirschera, na pobjedničkom postolju su završili Andre Myhrer i Mario Matt.

Baš kao i lani, Marcel Hirscher pobijedio je na Sljemenu. U petom slalomu sezone Svjetskog kupa Austrijanac je iza sebe ostavio Šveđanina Myhera i sunarodnjaka Matta, a naš Ivica Kostelić bio je osmi.

Nažalost, Ivica nije uspio iako se pružala lijepa prilika nakon prve vožnje, u kojoj je četvrtim mjestom za vodećim Byggmarkom zaostao samo 23 stotinke. Ugurali su se tu i Hirscher i Gross, a superzgusnuti poredak nakon prve vožnje jamčio je spektakl u finišu druge - triler koji nije izostao, ali nažalost opet s istim završetkom kao i proteklih godina.

S velikim očekivanjima čekao se drugi lauf, u kojem je Ivica dočekao svoj nastup nakon što se stazom sjurio Andre Myhrer, pobjednik Sljemena iz 2011. Šveđanin je fenomenalno odvezao, a iza njega su ostali Matt, Neureuther, Gross, kao i Ivica. Iako je imao 29 stotinki prednosti, već je do prolaza sve izgubio i debelo zaostao, da bi u cilj ušao s enormnom sekundom i 21 stotinkom zaostatka, što je u tom trenutku bilo dovoljno za šestu poziciju. Nije bilo većih grešaka, ali je Ivica jednostavno bio prespor.

Prestigli su ga do kraja Stefano Gross i pobjednik Hirscher koji je suvereno odradio svoj nastup, svrgnuo Myhrera za 57 stotinki i nabio pritisak Byggmarku kojeg ovaj nije izdržao - napravio je jednu veliku pogrešku i na kraju završio kao 26.

Uz Ivicu Kostelića, nastupila su još četvorica naših predstavnika s visokim starnim brojevima, ali nitko od njih nije uspio izboriti drugu vožnju. Dalibor Šamšal (startni broj 52), Matej Vidović (69) i Filip Zubčić (71) nisu stigli do cilja, što je uspjelo 17-godišnjem Istoku Rodešu koji je startao kao posljednji, 77., te je zauzeo 42. mjesto. Za Byggmarkom je zaostao 6 sekundi i 9 stotinki, dok ga je od plasmana u drugu vožnju dijelilo gotovo tri sekunde.