Bravo Kauboji

Bez kalkulacija: Hrvatska srušila Španjolce za prvo mjesto u grupi!

Hrvatski rukometaši došli su i do pete pobjede na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj, te sa stopostotnim učinkom idu u nokaut fazu natjecanja...

Kauboji su u uzbudljivoj utakmici pobijedili domaćina Španjolsku 27:25, te izborili prvo mjesto u skupini i dvoboj protiv Bjelorusije u osmini finala.

>> Goluža: Nikoga se ne bojim, idemo do kraja!

Početak utakmice bio je usitinu vatren. Igralo se gol za gol, a nakon uvodnog vodstva Španjolske naši preuzimaju konce igre u svoje ruke i do poluvremena stvaraju dva pogotka prednosti (15:13).

Početak drugog dijela utakmice pripao je u potpunosti Španjolcima koji -2 s poluvremena serijom 8:3 okreću do +3, te izgledaju vrlo samouvjereno u tim trenucima. No, naši se još jednom vraćaju i serijom 5:1 dolaze do novog vodstva (23:22).

U posljednjih pet minuta susreta obje su reprezentacije ušle s igračem manje, a nedugo nakon prvog Hrvatska ostaje i bez drugog igrača u polju (na dvije minute), te narednu minutu igra s dva igrača manje od Španjolaca.

U toj situaciji Zlatko Horvat krade loptu i zabija za 25:25, a u idućem napadu Mirko Alilović brani zicer s crte španjolskom igraču, te naši imaju priliku povesti. Ivan Čupić zabija za vodstvo, ali sa zvukom sirene za time-out koji je pozvao izbornik Slavko Goluža! Ivano Balić na tribinama nije mogao vjerovati što je napravio Goluža...

U novom napadu Španjolska ostaje s igračem manje, a naši iz drugog napada zabijaju za vodstvo 26:25. Drago Vuković na ulasku u posljednju minutu zarađuje dvije minute kazne zbog udaranja u glavu, što Španjolci ne koriste za pogodak, već Rocas s krila pogađa vratnicu.

Naši su bez ikakvog problema zadržali posjed lopte, te u posljednjoj sekundi zabili preko Lovre Šprema za konačnih 27:25.

Najbolji pojedinac susreta bila je kompletna momčad Hrvatske, a najbolji strijelac Ivan Čupić s osam pogodaka iz devet pokušaja. Marko Kopljar pridodao je četiri gola, a Domagoj Duvnjak, Igor Vori i Damir Bičanić po tri. Jorge Maqueda bio je strijelac sedam golova u redovima "furije".

Spomenimo i da su se na kraju susreta ozlijedili Manuel Štrlek i Bičanić, a o kakvim se ozljedama radi zasada nije poznato.

Hrvatska će u osmini finala za dva dana u Zaragozi igrati protiv Bjelorusije, a eventualnom pobjedom naše reprezentacije i reprezentacije Francuske (protiv Islanda), ove će se dvije velike momčadi još jednom ogledati na "velikoj pozornici". (TS)

6. Australija 5 0 0 5 0

Tijek utakmice: Španjolska - Hrvatska 25:27 (13:15)

60' Isključenje za Vukovića, Španjolci napadaju za izjednačenje i s krila pogađaju vratnicu. Šprem s krila zaključuje priču i zabija za konačnih 25:27 Hrvatske. Utakmica je završena.

59' Vori s crte pogađa za 25:26.

58' Španjolci imaju napad, ali i igrača manje.

57' Horvat krade loptu i u trenucima kada imamo dva igrača manje iz kontre zabija za 25:25. Nova obrana Alilovića, imamo napad za vodstvo. Poništen nam je gol za 25:26, jer je Goluža zatražio minutu odmora. Kamera je prikazala Ivana Balića na tribinama koji je u nevjerici zbog poteza našeg izbornika.

56' Španjolska zabija za 25:24 i u ovom trenu ima dva igrača više.  Gojun je zbog trećeg isključenja dobio crveni karton.

55' Dvije minute za Španjolce, a Čupić sa 7m zabija za 24:24.

54' Griješimo u napadu, a Španjolska nas kažnjava golom za 24:23.

53' Opet Vori za 22:23. Španjolci prekidaju 0:4 Hrvatske i zabijaju za 23:23.

52' Prvi pogodak Vorija za izjednačenje - 22:22.

50' Kopljar smanjuje na 22:21.

48' Alilović brani zicera, no Duvnjak radi prekršaj u napadu.

47' Kopljar pogađa za 22:20.

46' Smanjuje Duvnjak na 21:19. Brzo domaći opet idu na +3.

45' Španjolci odlaze na +3.

44' Španjolska zabija za 20:18.

42' Alilović izvrsno brani, ali Čupić na drugoj strani promašuje s krila.

41' Poveli su Španjolci nakon dosta vremena - 19:18.

40' Novo izjednačenje - 18:18.

39' Opet Čupić za 17:18.

38' Španjolska izjednačuje na 17:17.

37' Novi čudesni gol Drage Vukovića za 15:17. Španjolci uzvraćaju brzo za 16:17.

36' Dvije minute za Vorija, a Španjolci sa 7m smanjuju na 15:16.

35' Španjolska smanjuje na 14:16.

34' Prvi gol u nastavku, zabio je Čupić s krila za 13:16.

33' Španjolska ima igrača manje, još nema pogodaka u nastavku.

31' Počeo je nastavak susreta.

30' Završeno je prvo poluvrijeme. Hrvatska vodi protiv Španjolske 15:13.

28' Novi gol Bičanića za 13:15.

27' Španjolci zabijaju za 13:14.

26' Brzo se Španjolci vraćaju na -1. Bičanić lijepo pogađa za 12:14.

25' Fenomenalna golčina Vukovića za 11:13.

24' Isključenje za Gojuna.

23' Smanjuje Španjolska na 11:12.

22' Mladi Lovro Šprem iz kontre je nadmudrio Šterbika za 10:12.

21' Čupić sa 7m pogađa za 10:11.

20' Izjednačili su domaćini na 10:10.

18' Fantastična obrana Alilovića, pa Horvat iz kontre zabija za 8:10. Španjolci s igračem manje pogađaju za 9:10.

16' Španjolska je smanjila na 8:9, kod Hrvatske ulazi mladi Mandalinić.

14' Nismo iskoristili napad za +3, pa nas Španjolci kažnjavaju iz kontre - 7:8. Bičanić pogađa za 7:9.

13' Prolazi Duvnjak za 6:8.

12' Promašili smo napad za +2, no Alilović odlično brani kontru Španjolaca.

10' Prvo vodstvo Hrvatske, zabija Čupić iz kontre.

9' Novi gol Španjolske za 6:5. Odgovor Duvnjaka, sjajan pogodak za 6:6.

8' Poveli su opet Španjolci, 5:4. Kopljar s druge strane prolazi za 5:5.

6' Zabili su Španjolci s igračem manje, no uzvraća Čupić za 4:4.

5' Španjolci zabijaju za 3:2, ali potom dobivaju isključenje. Čupić je sa 7m nadmudrio Šterbika za 3:3.

4' Čupić iz kontre pogađa za 2:2.

3' Vratnica Španjolaca, ali potom i Štrlek gađa okvir gola iz kontre. Španjolci zabijaju za 2:0. Smanjio je Kopljar na 2:1.

1' Utakmica je počela. Španjolska je povela 1:0.