Hirscher drugi

Pobjeda Kristoffersena u slalomu u Madonni di Campiglio

Henrik Kristoffersen slavio je u četvrtak u slalomu Svjetskog kupa u Madonni di Campiglio.

Norvežanin Henrik Kristoffersen slavio je u četvrtak u slalomu Svjetskog kupa u Madonni di Campiglio, i to mu je druga pobjeda ove sezone u slalomu.

Drugo mjesto pripalo je vodećem skijašu Svjetskog kupa Austrijancu Marcelu Hirscheru (+0.33), a treći je bio Talijan Stefano Gross (+1.35).

Hrvatski skijaš 20-godišnji Istok Rodeš, koji je u ožujku ove godine bio svjetski juniorski prvak u slalomu, u Madonni nije uspio izboriti drugu utrku, jer je u prvoj vožnji završio na 47. mjestu sa 2.89 sekunde zaostatka.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Marcel Hirscher sa 633 boda, slijedi ga Norvežanin Kristoffersen sa 382, koliko ima i njegov sunarodnjak Kjetil Jansrud, a četvrti je Francuz Alexis Pinturault sa 349 bodova.