Bez bodova za naše

Sjajni Pinturault "ukrao" slavlje Austrijancima i Hirscheru

Pobjedom 25-godišnjeg Francuza počela je nova sezona Svjetskog kupa skijaša.

U prvoj utrci nove sezone Svjetskog kupa skijaša, u veleslalomu u Sölden, slavio je Alexis Pinturault, drugi je bio Marcel Hirscher, a treći Felix Neureuther.

Pinturault je bio najbrži i u prvoj vožnji, a svoju prednost ispred Hirschera uspio je ne samo obraniti nego i povećati sa 17 na 70 stotinki te tako pokvariti feštu Austrijancima koji su priželjkivali pobjedu peterostrukog uzastopnog osvajača velikog Kristalnog globusa.

Osim trojca s pobjedničkog postolja, utrku su obilježila još dva skijaša. Slovenac Žan Kranjec (startni broj 24) završio je na četvrtom mjestu i samo sedam stotinki dijelilo ga je od prvog postolja u karijeri.

Veliki rezultat napravio je i Švicarac Marco Odermatt koji je sa startnim brojem 53 uspio ući u drugu vožnju i na koncu završiti kao 17.

Dvojica hrvatskih predstavnika, Filip Zubčić i Samuel Kolega, nisu ostavili značajniji trag na otvaranju nove sezone. Zubčić je sa startnim brojem 25 zakasnio 2.51 sekunde što mu je bilo dovoljno tek za 38. mjesto (45 stotinki je bio sporiji od vremena potrebnog za plasman u drugu vožnju).

Samuel Kolega je u svom drugom nastupu u Svjetskom kupu, nakon prošlosezonske premijere na veleslalomu u Kranjskoj Gori, imao startni broj 83 i nije došao do cilja. Završio je nastup izlijetanjem između drugog i trećeg prolaznog vremena, ali je već tada imao zaostatak veći od četiri sekunde koji mu ne bi donio značajniji plasman.