Phelps: Nisam imao pojma da sam tako brz!

Američki plivač Michael Phelps slavio je na 100 metara leptir na Canada Cupu u Montrealu s vremenom 50.48, što je njegov najbolji rezultat na toj dionici

Phelps je u Montrealu popravio svoj prethodni raniji najbolji rezultat postavljen u finalu Olimpijskih igara u Pekingu (50.58) za deset stotinki sekunde, dok ga je od svjetskog rekorda koji drži njegov sunarodnjak Ian Crocker (50.40) dijelilo tek osam stotinki sekunde.

'Zaista sam sretan, nisam imao pojma da sam tako brz,' rekao je Phelps, koji je uvjerljivo slavio ispred Christophera Bradyja (52.48) i Joea Bartocha (53.58).

'Bila je to slična utrka poput one finalne iz Pekinga. Sada se moram malo odmoriti uoči nacionalnog prvenstva, gdje su nadam se bit još malo brži.'

Miting u Montrealu treći je nastup Phelpsu nakon Olimpijskih igara u Pekingu, te je to njegova ujedno i posljednja priprema za Američko nacionalno prvenstvo koje započinje 7. srpnja u Indianapolisu i na kojem će se odrediti putnici na Svjetsko prvenstvo u Rimu.

'Želja za natjecanjem i ljubav prema plivanju su i dalje prisutni kod mene, stoga mislim da još jedino moram poraditi na svojoj formi. Trenutno sam u puno boljoj formi nego li je to bio slučaj prije par tjedana i ne bih mogao poželjeti bolju uoči američkih trialsa,' dodao je vlasnik 14 zlatnih olimpijskih medalja, koji će u Montrealu nastupiti i na 100 metara slobodno.