U srijedu s domaćinom

Odbojkašice sjajno krenule: Na startu SP-a sredile Argentinu!

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija pobjedom je otvorila Svjetsko prvenstvo...

U prvom kolu skupine A Svjetskog prvenstva odbojkašica Hrvatska je s 3:1 u setovima (25:17,26:28, 26:24, 25:19) svladala Argentinu.

Mogle su hrvatske odbojkašice doći i do uvjerljivije pobjede da su iskoristile uvjerljivu prednost (20-15) i dvije set-lopte u drugoj dionici. No, kad već nisu došle do pobjede u tri seta, hrvatske reprezentativke pokazale su iznimnu psihološku stabilnost, iščupale neizvjestan treći set i bile premoćne u četvrtom.

U prvom setu su hrvatske odbojkašice bile koncentrirane na prijemu i odlične na servisu, a napadački su dominirale Senna Ušić Jogunica i Sanja Popoović.

Propuštene dvije set-lopte za totalni slom Argentinki

Odličnom napadačkom dionicom Mije Jerkov, Hrvatska je stvorila dobru zalihu i u drugom setu, ali je u završnici izbornik Angelo Vercesi odlučio dati priliku mladim snagama, ubacivši po prvi put Samantu Fabris i tehničarku Bernardu Brčić, koje nisu imale dobar ulaz u utakmicu. Argentinke su sustigle vodstvo Hrvatske 20:15, a na kraju i stigle do izjednačenja. Hrvatske odbojkašice propustile su dvije set-lopte (24:23, 25:24), a Argentinke su iskoristile drugu priliku za osvajanje druge dionice.

Rasplet drugog seta potpuno je vratio Argentinke u utakmicu. Vodile su većim dijelom trećeg seta, drugi tehnički timeout dočekala s prednošću 16:12, ali su u završnici seta proradili hrvatski blok i obrana. Kad se tome pridodala i napadački mnogo bolja Samanta Fabris, nego što je bila u prvom ulasku, Hrvatska je preokretom stigla do dvije set-lopte (24:22). Argentinke su nanizale dva poena, ali sljedeća dva, a s njima i treći set otišli su na stranu hrvatskih odbojkašica.

Fabris i Jerkov najbolje u važnoj pobjedi

U četvrtom setu, nakon početne neizvjesnosti (8-7), Hrvatska je zagospodarila terenom. Blok je bio neprobojan, napad raznovsrtan, što je Hrvatsku dovelo do uvjerljive prednosti (23-14), koju su pretvorile u vrijednu pobjedu.

Samanta Fabris je sa 16 napadačkih poena i pet uspješnih blokova bila najbolja hrvatska odbojkašica u ovom dvoboju. Mia Jerkov je imala 14 uspješnih prolaza i četiri izravna poena servisom.

Dodajmo kako u drugom kolu Hrvatsku očekuje sudar s domaćinom Italijom, u srijedu s početkom u 20:00.