Spektakl na Sljemenu

Hirscher odnio pobjedu u sljemenskoj drami, Ivica odličan treći!

Ivica nije uspio doći do prve pobjede na Snježnoj kraljici, ali nema razloga za nezadovoljstvo.

Austrijanac Marcel Hirscher po prvi je put u karijeri došao do slavlja na Snježnoj kraljici. Mladi skijaš opet je pokorio konkurenciju u slalomu, po treći puta ove sezone. Ivica Kostelić završio je treći, iza Nijemca Felixa Neureuthera.

U petom izdanju zagrebačke utrke Kostelić je četvrti put izborio plasman na pobjedničko postolje. Poslije tri druga mjesta (2008., 2009. i 2011.) aktualni je pobjednik Svjetskog kupa silno želio osvojiti sljemensku krunu, no ona je ove godine završila na glavi sjajnog Hirschera koji je držao vodstvo i nakon prve vožnje. Na koncu je 22-godišnji Austrijanac pobijedio s 29 stotinki prednosti ispred Nijemca Felixa Neureuthera i 48 ispred Kostelića.

Ivica je na kraju osvojio 60 bodova, što za njega u stresnoj utrci nije loš plijen. Na Sljemenu se okupilo čak 18 tisuća navijača koji su stvorili sjajnu atmosferu, ne samo za Kostelića, već i za sve ostale skijaše.

''Pa kao i obično, dosta teška utrka. Uvjeti su mi pogodovali, zato šteta što nije bio bolji rezultat. Prva vožnja je bila nešto bolja. Nažalost, utrka je u prvoj vožnji odlučena sa startnim brojevima. Druga vožnja je bila tko bolje skija po rupama. No, optimističan sam za nastavak sezone'', izjavio je Ivica Kostelić.

''Izrazito sam zadovoljan. Pred kraj staze je bilo jako teško, kao i uvjeti na stazi. Kad sam vidio da je Ivica drugi, znao sam da je dobro. Išao sam punom snagom, jednostavno sam se bacio'', rekao je ovogodišnji pobjednik Marcel Hirscher.

Austrijanac je s novih 100 bodova preuzeo vodeće mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa, dok u slalomskom redoslijedu drži drugo mjesto s 55 bodova manje od Kostelića. Hirscher sada u ukupnom poretku vodi s 525 bodova, a iza njega su Svindal s 456 i Ligety s 403 boda. Ivica Kostelić je odličan četvrti s 389 bodova.

Od ostalih naših skijaša Dalibor Šamšal je zauzeo 49. mjesto s 5.43 sekunde zaostatka, Sebastian Brigović je bio 58. (+7.75), dok je Matej Vidović diskvalificiran. Natko Zrnčić-Dim je zbog ozljede odustao od nastupa.

''Vrijeme nas ove godine nije baš poslužilo, ali to je tako. Ipak je puno bolje u odnosu na sinoć i danas rano ujutro. Temperatura je niža za dva stupnja. Staza je u redu, na kraju je nismo morali skraćivati", rekao je Ante Kostelić uoči početka sljemenskog slaloma.

Hirscher je na koncu došao do šeste pobjede u karijeri i treće ove sezone (veleslalom u Beaver Creeku i slalom u Alta Badiji). Kostelić je, pak, došao do 46. postolja u karijeri u utrkama Svjetskog kupa.