Nepobjediva Vonn osvojila već tri Globusa

Najbolja skijašica svijeta Amerikanka Lindsey Vonn osvojila je i treći kristalni Globus ove sezone. Nakon što je osigurala naslov ukupne pobjednice Svjetskog kupa, te pobjedu u spustu, današnjim je trijumfom u Areu postala i najbolja u superveleslalomu.

Amerikanka je u posljednjem superveleslalomu ove sezone slavila s rezultatom 1:20,63, druga je bila Talijanka Nadia Fanchini (+0,08), a treća Njemica Maria Riesch (+0,24). Uoči današnje utrke američka skijašica je držala drugo mjesto u ovoj disciplini iza Švicarke Fabienne Suter.

Kako je švicarska skijašica zauzela tek osmo mjesto, Lindsey Vonn je pobjedom skočila na prvu poziciju. Na drugu poziciju se probila Talijanka Nadia Fanchini, dok se Suter morala zadovoljiti trećim mjestom.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda američke skijašice u ovoj disciplini, ukupno deveta ove sezone, te 21. u karijeri.

'Bila sam užasno nervozna uoči starta, no kada je krenula utrka bila sam maksimalno koncentrirana. Bila je ovo luda sezona', kazala je vlasnica tri Globusa. Svoju dominaciju ove sezone Amerikanka je potvrdila i sa dvije zlatne medalje osvojene na na nedavnom SP-u u Val d'Isereu u spustu i superveleslalomu.