Bravo Filipe!

Monstruozni Hirscher deklasirao konkurenciju, odličan rezultat našeg Zubčića

S prvim ovosezonskim bodovima odmah je zauzeo 23. mjesto u poretku veleslalomaša.

Filip Zubčić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Austrijanac Marcel Hirscher pobjednik je veleslaloma kojeg su skijaši u subotu vozili za Svjetski kup u Val d'Isereu, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo 13. mjesto i tako došao do prvih bodova.

Hirscher je pobijedio s vremenom 1:42.99. Drugi je Norvežanin Henrik Kristofferson sa zaostatkom od 1,18 (1:44.17) za pobjednikom, a treći je Šveđanin Matts Olsson s vremenom 1:44.30 i zaostatkom od 1,31 za Austrijancem. Zubčićev zaostatak za pobjednikom iznosi 2,56 sekundi (1:45.55).

Hirscher je vodeći u poretku skijaša u veleslalomu sa 180 bodova, drugi je Kristoffersen sa 130 bodova, a treći je Nijemac Stefan Luitz sa 100 bodova. Zubčić se nalazi na 23. mjestu sa danas osvojenih 20 bodova.

U ukupnom pretku vodi Hirscher sa 280 bodova, drugi je njegov sunarodnjak Max Franz sa 238 bodova, a treći je Švicarac Mauro Caviezel sa 227 bodova. Zubčić je u ukupnom poretku 63.

U današnjoj utrci nastupio je još jedan hrvatski skijaš, Elias Kolega, no nije se plasirao u drugu vožnju jer je u prvoj bio 63.