Izvrsna utakmica

Medvjedi poveli sjajnom zadnjom trećinom: Red Bull potučen u brlogu!

Hokejaši Medveščaka na najbolji mogući način krenuli su u doigravanje EBEL-a.

U prvoj utakmici četvrtfinala slavili su protiv Red Bull Salzburga s 3:2. U svom brlogu, u Ledenoj dvorani, svladali su prvaka iz 2011. godine posve zasluženo.

No, u trećoj dionici najprije Perkovich u 42., a potom i Roman Tomas u 53. minuti dovode Medvjede na prag prve pobjede, ali situaciju golom dvije minute prije kraja komplicira Robert Schremp.

Pokušao je Red Bull velikom ofenzivom i s igračem više na ledu (izvadio vratara) doći do izjednačenja i produžetka, ali slovenski vratar Robert Kristan nije dozvolio da pak više završi u njegovom golu.

Serija do četiri pobjede sada seli u Austriju, gdje će se za dva dana igrati druga utakmica vjerojatno najjačeg četvrtfinalnog dvoboja doigravanja EBEL lige.