Skandal u Klagenfurtu

Čelnik EBEL lige vidno alkoholiziran slavio u svlačionici KAC-a!

U drugoj utakmici polufinalne serije Medveščak je izgubio 4:1 od KAC-a...

Tom je pobjedom KAC poveo u seriji s 2:0. Treća utakmica igra se u nedjelju u Zagrebu. Medveščak je na utakmici imao 11 isključenja (sva u prve dvije trećine), a KAC samo tri. U tih 11 isključenja domaćin je zabio tri gola.

"Ne mogu se načuditi koliko smo imali isključenja. To je previše i tako se ne može igrati. Stalno smo se morali braniti. Iako je primio četiri pogotka, Kristan je bio naš najbolji igrač. KAC vodi 2:0 u seriji, ali to je daleko od toga da je sve gotovo",  kazao je trener Medveščaka Marty Raymond.

''Nismo ovo zaslužili. Jednostavno, ako su suci odlučili suditi svako držanje ili povlačenje palicom, onda je trebalo biti 11-10 u isključenjima, a ne 11-3. Bit će jako teško dignuti igrače nakon ovoga'', dodao je Raymond.

''Ne želim reći što mislim o sucima jer ću dobiti kaznu. Naši navijači vidjeli su na televiziji što se ovdje događa, moramo biti duplo jači da ih pobijedimo. Mislim da ako igramo pet na pet, da smo puno jači'', rekao je igrač Medvjeda Dario Kostović i cinično dodao:

''Trebamo očito promijeniti naš stil, oni traže da više ne igramo hokej na ledu. Možda suci misle da igramo hokej na travi.''

Hokejaše Medveščaka posebno je razljutila scena nakon utakmice. Predsjednik EBEL lige Karl Sofron (u alkoholiziranom stanju), inače čovjek iz Klagenfurta, odmah po završetku ušao je u svlačionicu i slavio s hokejašima KAC-a. Obzirom na funkciju koju obnaša, morao bi malo više paziti.(Agencija VLM)

Tijek utakmice...

Prva trećina: Već u 58 sekundi utakmice isključen je Siddall i u nekoliko je napada domaćin zaprijetio, ali vratar medvjeda Rober Kristan bio je uspješan. U 2.:07 minuti zbog viška igrača na ledu u sastavu Medveščaka isključen je Day. Medvjedi su se uspješno obranili.

Još jedno isključenje Medveščakova igrača, u 10.46 minuti isključen je Kostović. Samo što smo dočekali povratak svog igrača u igru, dvije minute kazne dobio je Waugh. To je četvrto isključenje u prvoj trećini za igrače zagrebačke momčadi. Kristan odlično brani i drži medvjede na životu.

Medveščak nije izdržao, KAC vodi 1:0. Strijelac je bio Koch. I medvjedi su imali igrača više, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti vrataru KAC-a Chiodu. Još jedno isklučenje igrača austrijske momčadi. Završila je prva trećina, KAC vodi 1:0. U drugoj trećini 18 sekundi naša će momčad imati igrača više.

Druga trećina: Medveščak je 18 sekundi imao igrača više, ali nisu iskoristili prednost. U 46. sekundi druge trećine isključen je Letang. Medvjedi ponovo imaju igrača manje. Uspjeli smo se obraniti. Silovit napad zagrebačke momčadi, koji su uputili nekoliko udaraca prema domaćim vratima, ali nisu svladali vratara Chiodu.

Prošle su samo dvije-tri minute, a medvjedi ponovo igraju s igračem manje. Po drugi put na utakmici isključen je Siddall. Domaćin je iskoristio priliku, a Sklenka je zabio za 2:0. Medveščak je do drugog gola imao šest isključenja na utakmici, a KAC samo dva.

Nastavlja se u istom ritmu. Medveščak ponovo igra s igračem manje, dvije minute kazne dobio je Kinasewich. A isključen je i Zanoški, pa će medvjedi nešto više od minute igrati s dva igrača manje. KAC to nije iskoristio.

I deveto isključenje za Medveščak na utakmici, s dvije minute je kažnjen Zanoški. KAC vodi s 3:0. Pogodak za domaćine bio je Schuller. I ponovo igrač više za KAC. Isključen je Pokulok. Još jedno isključenje za našeg igrača. Dvije minute kazne dobio je Truhno. Kraj druge trećine, KAC vodi 3:0.

Treća trećina: Na početku posljednje trećine isključen je Geier, ali medvjedi nisu iskoristili prednost. Kostović je zbog prigovora dobio disciplinsku kaznu.

Medveščak zabio! Truhno smanjio prednost KAC-a 1:3. Medvjedi su pritisnuli domaću momčad. Još je ostalo deset minuta posljednje trećine u Klagenfurtu. Medveščak bolje kliže i prijeti. Nekoliko dobrih pokušaja za našu momčad.

Dvije i pol minute prije kraja utakmice Kristan je izašao s vrata i medveščak napada sa šest igrača. KAC je to znao kazniti i zabili su sa 4:1. (Agencija VLM)