Bravo Medvjedi!

Povijesna pobjeda Medveščaka: Prvo slavlje u Rusiji!

Hokejaši Medveščaka pobjednički su okončali gostovanje u ruskoj republici Baškirskoj.

U gradu Ufi su sklopu KHL lige svladali Salavat Julajev s 3-2 što je prva i povijesna pobjeda Medveščaka u Rusiji.

Nakon poraza od Neftehimika dva dana ranije ''medvjedi'' su se tako vratili na pobjedničku stazu, a velik su dio posla obavili već u prvoj trećini.

U devetoj minuti je u situaciji s igračem više zabio Jonathan Cheechoo, a osam minuta kasnije je prednost Zagrepčana povećao Hugh Jessiman.

U 16. minuti druge trećine Mathieu Carle je bio strijelac za 3-0 što je bila prednost koju domaći više nisu uspjeli dostići. Pošlo im je za rukom samo ublažiti poraz, a strijelci su bili Igor Mirnov i Antti Pihlstrom.

Sljedeću utakmicu u KHL-u Medveščak igra u nedjelju kada gostuje u Magnitogorsku kod Metalurga.(TS)