11. poraz

Medveščak poražen u Rigi

Hokejaši Medveščaka u Latviji su doživjeli još jedan poraz. U utakmici 16. kola KHL lige bolji je bio Dinamo iz Rige koji je slavio sa 4:3.

Prva trećina završila je bez pogodaka, a u drugoj se otvorilo. Prvo su domaći igrači poveli 2:0, da bi 'medvjedi' brzo izjednačili na 2:2. Matt Anderson i Patrick Bjorkstrand bili su strijelci, ali je Lauris Daržins u 40. minuti ponovno vratio Dinamo u vodstvo.

Početkom posljednje dionice izjednačio je Pierre St. Martin, a dvije i pol minute prije kraja Daržins je svojim drugim golom na utakmici postavio rezultat 4:3. Medveščak je tada pritisnuo, čak i zabio pogodak za izjednačenje, ali su suci nakon višeminutnog pregledavanja snimke odlučili ne priznati pogodak jer je postignut nakon isteka vremena.

Bio je ovo 11. poraz 'medvjeda' koji se nalaze na 12. poziciji Zapadne konferencije. Medvešćak će sljedeći susret igrati u nedjelju protiv Atlanta u Mitiščima.