Osakaćeni Medvjedi

Medveščak bez šansi u Klagenfurtu, policija Hrvatima oduzela transparent

U četvrtoj utakmici polufinalne serije doigravanja EBEL lige KAC je poveo s 3:1 protiv zagrebačkog Medveščaka.

Bez tri ponajbolja igrača Medvjedi nisu uspjeli doći do iznenađenja u Klagenfurtu. KAC je bio uvjerljiv i slavio je s 4:1 u utakmici koju je otvorila velika greška Roberta Kristina i pogodak minusa već u prvoj minuti utakmice. Pokušali su Medvjedi stizati rezultat, no nisu imali snage za preokret koji je kroz utakmicu bio sve manje moguć.

KAC je odlično koristio neigranje kapetana Medvjeda Letanga, te kažnjenih napadača Prpića i Banhama. Gosti s praktički dvije i pol linije nisu uspjeli parirati boljim Austrijancima koji su još jednom imali ipak vidljivu podršku sudaca. No, za poraz našoj ekipi nisu bili krivi suci već slaba igra i nedostatak najvažnijih igrača.

U 49. sekundi utakmice za Austrijance je zabio Joseph Tenute, na asistenciju Hundertpfunda, uz već spomenutu veliku podršku Kristana. Na 2:0 je povisio odlični Dieter Kalt u drugoj trećini dvije sekunde prije nego što je Medvjedima ušao jedan igrač. Novo isključenje za Medveščak stiglo je u 28. minuti. Kažnjen je Kinasewich, a KAC već nakon 20-ak sekundi (Tenute) zabija u power playu za 3:0.

Herburger je zabio za 4:0 u 45. minuti, a Mat Siddall zabio je odmah u sljedećoj minuti (46') za smanjenje vodstva KAC-a.

Treba reći i kako je u Klagenfurt stiglo stotinjak navijača Medveščaka koji su cijelo vrijeme bodrili svoju momčad, a krajem druge trećine dobili su i posjetu austrijske policije. Naime, i u Kagenfurtu je stajao transparent protiv čelnika EBEL-a Karla Sofrona koji je pobjedu KAC-a u drugoj utakmici slavio vidno alkoholiziran u svlačionici domaćina. Transparent je na silu oduzet našim navijačima što je stvorilo i malu gužvu u inače uvijek mirnim gledalištima EBEL lige.

KAC vodi u seriji s 3:1, a sljedeća utakmica igra se u Domu sportovu već u četvrtak. Medveščak do kraja serije ne može računati na iskusne Joela Prpića i Franka Banhama koji su kažnjeni već u prvoj utakmici nakon velike tučnjave cijelih momčadi. Nadamo se kako će se barem vratiti ozlijeđeni kapetan Alan Letang koji je u Klagenfurtu itekako nedostajao u obrani.

Seriju su u drugom polufinalu u utorak spasili igrači ljubljanske Olimpije smanjivši vodstvo favoriziranog i prvopostavljenog Linza na 3-1 domaćom 2-1 pobjedom.