Medveščak skupo 'prodao kožu' protiv jakog Graza

Prije desetak su dana hokejaši Medveščaka svladali u gostima Graz s 3-2. Večeras su u Ledenoj dvorani Doma sportova od istog suparnika poraženi identičnim rezultatom...

Gosti su u 20. kolu austrijske EBEL lige bolje otvorili utakmicu, imali su znatno više udaraca prema golu u prvoj trećini, ali momčadi su na prvi odmor otišle s rezultatom 0-0.

U nastavku su 99ersi ipak poveli, strijelac je u 29. minuti s igračem više bio Florian Iberer. Na 2-0 je šest minuta kasnije povisio Greg Day.

Medveščak se trgnuo u posljednjem dijelu igre, ali Austrijance nije uspio stići. Aaron Fox je smanjio na 2-1 u 49. minuti na asistenciju Thomasa Guidarellija. Ipak, svojim drugim pogotkom Iberer u 54. minuti vraća Grazu dva pogotka prednosti. Minutu i pol prije kraja Mike Ouellette je bio strijelac na 3-2. Trener 'medvjeda' Enio Sacilotto izvukao je tada iz igre i vratara, ali zagrebački hokejaši nisu uspjeli doći do remija.

Nakon tri domaća ogleda, Medveščak u 21. kolu, 13. studenog, gostuje u Mađarskoj kod Albe Volan.