Otišao s olimpijskim zlatom

Mario Matt rekao zbogom profesionalnoj karijeri

Aktualni olimpijski pobjednik u slalomu, austrijski skijaš Mario Matt objavio je završetak svoje karijere četiri tjedna prije svog 36. rođendana nakon 15 sezona provedenih u Svjetskom kupu...

Nakon pobjede u Sočiju u veljači prošle godine, Matt ove sezone nije bio na razini koju je očekivao. Od osam slaloma u Svjetskom kupu završio je samo tri, a najbolji plasman mu je 12. mjesto iz Kitzbuehela.

Stoga je odlučio propustiti nedjeljni slalom u Kranjskoj Gori, a kako nema dovoljno bodova za nastup na završnici Svjetskog kupa sljedećeg tjedna u Meribelu, to znači da je svoju zadnju utrku odvezao prošlog mjeseca na Svjetskom prvenstvu u Beaver Creeku gdje je ispao u prvoj vožnji.

Osim olimpijskog zlata iz Sočija, Matt je tijekom karijere osvojio i dvije zlatne medalje u slalomu na svjetskim prvenstvima, u Sankt Antonu 2001., te Areu 2007. godine.

U Svjetskom kupu Matt je ostvario ukupno 15 pobjeda, 14 u slalomu i jednu u kombinaciji.

Tijekom godina Matt je bio jedan od najvećih konkurenata našem Ivici Kosteliću koji je samo sedam i pol mjeseci mlađi od Matta.