Svladala Yamadu

Lucija Zaninović osvojila brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu

Hrvatska taekwondo reprezentativka Lucija Zanonović osvojila je brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu kojem je ovih dana domaćin meksička Puebla.

Zaninović je do bronce došla u kategoriji do 49 kilograma.

Na teškom putu do medalje Zaninović je prvo pobijedila Kragbu, natjecateljicu iz Obale Bjelokosti, s uvjerljivih 9:1. Potom su uslijedile teške borbe koje je hrvatska predstavnica odlično rješavala.

U osmini finala je s 5:2 Zaninović bila bolja od Kineskinje Li Zhao Yi, dok je u četvrtfinalu svladala Japanku Yamadu u neizvjesnoj borbi s 3:2. Time je Zaninović osigurala medalju, a potom je u polufinalu ipak zastala. Bolja je od nje bila Touran iz Jordana s 6:3.