Löwen lako preko Celja, Zagreb i Chambery u subotu

U susretu trećeg kola skupine 2 drugog kruga rukometne Lige prvaka Rhein-Neckar Lowen je u Karlsruhe pobijedio Celje Pivovarnu Laško 31:26 (15:16).

Slovenska momčad se odlično držala u prvom poluvremenu, no u nastavku utakmice su pali u ritmu i Lowen je preokrenuo rezultat. Najefikasniji igrači u domaćim redovima bili su Gensheimer (8), Sigurdsson (7/5), Filip (5), Jurasik (3) i Schwarzer (3), dok su celje predvodili Kokšarov (7), Rezniček (6), Furlan (4) i Terzić (3).

Ovom pobjedom njemački sastav je načinio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale, dok su Slovenci i prije ove utakmice izgubili sve izglede za nastavak natjecanja.

U vodstvu je Chambery sa 8 bodova, Rhein-Neckar Löwen ima 6 bodova, Zagreb CO četiri, dok je Celje na začelju bez bodova. Chambery i Zagreb imaju utakmicu manje koju će odigrati u subotu u Francuskoj.