Prokockao lijepu priliku

Kostelić podbacio u ziheraškoj drugoj vožnji, Pinturault slavio u Val d'Isereu!

S 15 bodova koliko je dobio za diobu 16. mjesta Ivica Kostelić nedjeljni veleslalom čeka kao 17. u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Ivica Kostelić nakon prve vožnje slaloma u Val d'Isereu bio je sedmi, ali je na koncu završio na 16. mjestu.

U drugom slalomu sezone Ivica je propustio lijepu priliku dohvatiti dobar plasman i priključiti se vodećima u ovoj disciplini, ali i ukupnom poretku Svjetskog kupa, tim više što sedmo vrijeme prve vožnje s točno sekundom zaostatka za vodećim Hirscherom i nije izgledalo loše.

Međutim, Kostelić je odvozio tek 25. vrijeme u drugom laufu što ga je srozalo na 11. mjesto pri ulasku u cilj, da bi ga do kraja prestigla još petorica skijaša.

Samo jednu poziciju ispred Ivice poslije prvog laufa bio je mladi Alexis Pinturault, 21-godišnji Francuz koji je pobijedio na veliko oduševljenje domaće publike.

Premda je prvu vožnju završio na šestom mjestu, u drugom je nastupu Francuz još jednom preuzeo na sebe ogroman rizik, ali ga je to i odvelo sve do vrha. Za Pinturaulta je to bila druga pobjeda u karijeru u Svjetskom kupu, a prvu je upisao na paralelnom slalomu u Moskvi, u veljači ove godine.

Marcel Hirscher, prošlogodišnji pobjednik Svjetskog kupa, nije uspio nadmašiti Pinturaulta te se morao zadovoljiti s trećim mjestom, a između Francuza i Austrijanca ugurao se Nijemac Felix Neureuther. Prvi do postolja bili su Šveđani, Andre Myhrer i Jens Byggmark.

Osim Kostelića u Val d'Isereu nastupio je još jedan Hrvat, Dalibor Šamšal, ali nije se uspio ugurati u drugu vožnju (prvu je okončao na 37. mjestu).