Superkombinacija u Chamonixu

Kostelić izgubio postolje na 'tatinoj stazi', ali je osvojio novih 36 bodova!

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je sedmo mjesto u superkombinaciji u Chamonixu te je zaradio novih 36 bodova u ukupnom poretku Svjetskog kupa...

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić ostao je bez plasmana na postolje u superkombinacijskoj utrci Svjetskog kupa u Chamonixu. Aktualni vlasnik Velikog globusa zauzeo je u francuskom skijalištu sedmo mjesto.

Kostelić, koji je slavio lani u Chamonixu, zaostao je nakon spusta 2.81 sekundu za Austrijancem Romedom Baumannom i bio na 19. mjestu. Iako je u Wengenu ove sezone u slalomu nadoknadio i veću razliku i osvojio prvo mjesto, danas to nije bio slučaj.

Napravio je Ivica jednu prilično veliku pogrešku u prvom dijelu slalomske vožnje koju je postavio njegov otac i trener Ante i na koncu je u cilj ušao s drugim vremenom, odnosno s 34 stotinke zaostatka za tada vodećim Alexisom Pinturaultom.

Mladi Francuz se senzacionalno zadržao u vodstvu sve dok se stazom nije spustio Baumann koji je na koncu slavio sa sekundom i deset stotinki prednosti i došao do druge pobjede u karijeri.

Ispred Kostelića, koji je za pobjednikom zaostao 1.44 sekunde, osim spomenute su dvojice bili i trećeplasirani Beat Feuz, pa Adrien Theaux i Aksel Lund Svindal koji su podijelili četvrto mjesto, te Didier Defago na šestom mjestu.

Sedmo je mjesto najslabiji Kostelićev plasman u kombinaciji nakon prosinca 2009. godine kada je bio osmi u Val d'Isereu.

Naš je skijaš u ukupnom poretku povećao prednost ispred Marcela Hirschera na 116 bodova, ali mu se istodobno trećeplasirani Feuz približio na 148 bodova.

Natko Zrnčić-Dim je zauzeo 25. mjesto, Sebastian Brigović je ostao bez bodova, dok Dalibor Šamšal nije završio slalom.