Čeka ih Barca

Kiel izborio četvrtfinale, četiri gola Brozovića, tri gola Duvnjaka

Rukometaši THW Kiela izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Rukometaši THW Kiela izborili su plasman u četvrtfinale rukometne Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala pobijedili Pick Szeged 36-29 i tako nadoknadili poraz od četiri gola razlike iz prve utakmice.

Mađari su u prvom susretu pobijedili 33-29, no to im u uzvratu nije bilo dovoljno. Kiel je na poluvremenu imao četiri gola prednosti (18-14), no devet minuta prije kraja susreta gosti su smanjili na 29-26 što ih je vodilo dalje. Kiel je uzvratio serijom 5-0 za vodstvo 34-26 četiri minute prije kraja i tu je priči bio kraj.

Kiel su do plasmana u četvrtfinale gdje ih čeka Barcelona, predvodili Marko Vujin s devet golova, Nicklas Ekberg sa sedam, te Christian Dissinger sa šest golova. Hrvatski rukometaš Ilija Brozović je zabio četiri, a Domagoj Duvnjak tri gola. U redovima mađarskog sastava najefikasniji su bili Dean Bombač i Jonas Kallman sa po sedam golova. Alen Blažević je za Pick postigao jedan gol.

Hrvatski prvak PPD Zagreb četvrtfinale će loviti u nedjelju na Uskrs u Mannheimu protiv Rhein-Neckar Lowena koji je u prvom dvoboju u Zagrebu pobijedio 24-23.

Prve utakmice četvrtfinala su od 20. do 24. travnja, a uzvrati od 27. travnja do 1. svibnja.