Kvalifikacije za EP

Hrvatska izgubila u Veszprému: Očajna realizacija 'kauboja'!

Mađarska rukometna reprezentacija svladala je u Veszpremu Hrvatsku s 20-18 (8-7) u 3. kolu skupine 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo početkom iduće godine u Danskoj...

Odabranici hrvatskog izbornika Slavka Goluže najčešće su dobro prolazili s Mađarima, s kojima su se često sastajali u zadnje vrijeme, ali ne i u ovoj utakmici u Vezprem Areni. Bila je to vrlo tvrda i izjednačena utakmica u kojoj se tijekom svih 60 minuta niti jedna momčad nije uspjela odlijepiti.

Nakon početnog vodstva Hrvatske, Mađari su prvi puta stigli do prednosti kada su poveli s 3-2. Na odmor su otišli s vodstvom 8-7. Zlatko Horvat propustioje u prvom dijelu realizirati dva sedmerca. Hrvati su odlično otvorili nastavak, te su serijom 3-0 pobjegli na 10-8. Imali su hrvatski reprezentativci priliku odlijepiti se i na tri gola razlike, ali im to nije pošlo za rukom.

Mađarska je prvi gol u nastavku zabila nakon 8 minuta i 42 sekunde igre. Nakon što je probila led, domaća selekcija uspjela je opet preuzeti kontrolu rezultata, a u zadnjoj minuti je Kornel Nagy zabio s igračem manje za konačnih 20-18, čime je stavio točku na i.

Gabor Csaszar sa 6 golova i Kornel Nagy s 5 predvodili su Mađare do pobjede, dok su u hrvatskoj reprezentaciji najefikasniji bili Denis Buntić i Zlatko Horvat s 4 gola, te Ivan Ninčević i Igor Vori s 3 pogotka. Mirko Alilović upisao je 12 obrana na golu Hrvatske.

Mađarska je vodeća na ljestvici s maksimalnih 6 bodova, dok Hrvatska drži drugo mjesto s dva boda manje. Novi ogled ovih suparnika na rasporedu je već u subotu u zagrebačkoj Areni. U tom dvoboju bi Golužini igrači trebali pobijediti s tri pogotka razlike, kako bi poboljšali izglede za osvajanje prvog mjesta u skupini na kraju natjecanja. (TS)