Četvrti bolji do prvog

Kakva drama: Island izgubio nemoguće, Mađarska u polufinalu!

Rukometaši Mađarske plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara.

Mađarski rukometaši priredili su iznenađenje izbacivši u četvrtfinalu Island, prvoplasiranu ekipu iz A skupine. Naši susjedi su se kao četvrtoplasirani u grupi B izborili za nokaut fazu, i to u posljednjoj utakmici protiv Srbije.

Šokirali su favorite s 34:33 nakon dva produžetka, a imali su Islanđani polufinale na pladnju.

Bila je to najdramatičnija utakmica na turniru. Mađari su na odmor otišli sa 16:12, no Island je preokrenuo utakmicu u drugom dijelu. Imali su Islanđani gol razlike i sedmerac 14 sekundi prije kraja, no sjajni mađarski vratar, 35-godišnji Nandor Fazekas, obranio je sedmerac Snorriju Steinnu Gudjonssonu, a Mate Lekai je u protunapadu tri sekunde prije kraja s lijeve strane poentirao za 27-27 i produžetke.

Izjednačeno je bilo i nakon 10 minuta produžetka (30:30) pa je pobjednik odlučen tek nakon 80 minuta. Mađari su slavili s 34:33 i tako otišli među četiri najbolje reprezentacije na Igrama, baš kao prije osam godina kada su izgubili od Hrvatske.

U polufinalu ovih Igara čeka ih bolji iz dvoboja Danska - Švedska.