Najviše muke do sada

Jug u finišu slomio Olympiakos, i dalje bez poraza u Ligi prvaka

Vaterpolisti dubrovačkog Juga upisali su u srijedu novu pobjedu u skupini B Lige prvaka. Na svom je plivalištu Jug sa 10-8 (4-1, 3-2, 1-2, 2-3) bio bolji od Olympiakosa...

Bila je to četvrta odigrana utakmica Juga i četvrta pobjeda, te je dubrovački sastav tako sam na tronu s maksimalnih dvanaest bodova. Protiv Grka je Jug imao najviše muke doći do bodova, što ne treba čuditi jer je Olympiakos do srijede, kao i Jug, bio neporaženi sastav u skupini.

Jug je odlično otvorio utakmicu, pa je tako nakon prve četvrtine imao visoku prednost od 4-1. Dodatno su Dubrovčani pobjegli suparniku tijekom druge četvrtine i poveli 7-3. No, Olympiakos se nije predavao, te je stiskao i spuštao prednost, ali ipak nije uspio do kraja kreirati iznenađenje.

Po dva pogotka su za Jug postigli Joković, Bušlje i Azevedo, dok su se jednom u strijelce upisali Vranješ, Bošković, Marković i Dobud.

U idućem kolu, 19. prosinca, momčad iz Dubrovnika će opet igrati protiv Olympiakosa, ali u gostima. (TS)