Mladost i Jug na Final fouru u Rijeci!

Četvrtfinale Eurolige: Jug pregazio Partizan!

Vaterpolisti Juga produžili su se zagrebačkoj Mladosti i na završnom turniru Eurolige koji će se 22. i 23. svibnja održati u Rijeci imat ćemo dva predstavnika. Za dubrovački klub biti će to peti plasman na Final Four i prilika za četvrti naslov europskog prvaka.

U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Eurolige vaterpolisti Jug Croatia osiguranja su pobijedili Partizan sa 11:7 i time nadoknadili poraz iz Beograda od 9:11 i izborili plasman na Final four, koji će se 22. i 23. svibnja održati u Rijeci.

Dubrovčani su sjajnom igrom u uzvratnom dvoboju pobijedili četiri razlike i tako nadoknadili minus dva iz prve utakmice. Nakon što su gosti poveli 1:0, Jug je nanizao tri pogotka i nakon toga više nije ispuštao prednost.

Nakon što je Vićan zaustavio dobru priliku gostiju za povećanje vodstva, voda se okrenula na mlin Dubrovčana, koji su s tri uzastopna gola s 3-1. Dobud je u 13. minuti poentitirao za vodstvo Juga 6-2, a isto odstojanje je hrvatski predstavnik zadržao i u 19. minuti, kada je izvrsni Tony Azevedo, kapetan američke reprezentacije na OI u Pekingu, zabio spektakularan gol za 9-5.

Partizan je zaprijetio smanjivši na 9-7, ali su Sukno i Dobud svojim golovima donijeli veliku radost krcatom gledalištu u Gružu.

Vaterpolisti Mladosti u polufinalu završnog turnira Eurolige, koji će se 22. i 23. svibnja igrati u Rijeci, za protivnika će imati Primorac iz Kotora, dok će Jug CO igrati protiv talijanskog Pro Recca.

Primorac je do završnog turnira stigao preko Jadrana CKB iz Herceg Novog zahvaljujući 9-8 (1-1, 3-2, 2-2, 3-3) pobjedi u uzvratu u Herceg Novom nakon što je prvi dvoboj u Kotoru završio 12-12.

Pro Recco se plasirao u polufinale usprkos 9-10 (2-3, 0-1, 5-3, 2-3) porazu u svom bazenu od mađarskog Vasasa u uzvratu, jer je u prvoj utakmici u Budimpešti slavio sa 11-8.