Sjajan nastup

Ivici Kosteliću bitka za Flachau i 20. pobjeda u karijeri!

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić pobijedio je na noćnoj slalomskoj utrci u austrijskom Flachauu, trećoj ovosezonskoj u Svjetskom kupu, došavši do jubilarne 20. pobjede u istom natjecanju...

Slavio je aktualni pobjednik Svjetskog kupa sa sedam stotinki sekunde prednosti pred Šveđaninom Andreom Myhrerom, najbržim vozačem u drugoj vožnji, te devet pred Talijanom Cristianom Devilleom, drugoplasiranim iz prve vožnje.

Kostelić je kvalitetnom vožnjom po već dosta razrovanoj stazi uspio sačuvati 35 stotinki sekunde prednosti pred Šveđaninim kao najbolji u prvom laufu. U drugom je odskijao peto vrijeme.

''Ne sjećam se kad se posljednji put dogodilo da su tako male razlike među prvom trojicom. Bila je to odlična utrka, posebno za gledatelje. Prije dva dana bio sam razočaran i tužan kako je završila utrka u Alta Badiji, bio sam samo 17 stotinki iza drugog mjesta, a završio sam peti. Jedan moj prijatelj jednom je rekao, kolo sreće se okreće, u jednom trenutku si gore a u jednom trenutku dolje. Mislim da sam danas imao i malo sreće'', rekao je slavljenik nakon utrke nastavivši:

''Skijao sam dosta dobro i trudio sam se biti opušten u drugoj vožnji. Nisam previše napadao, samo sam želio tečno skijati.''

Kosteliću je ovo bila sretna 13. slalomska pobjeda u karijeri, kojom je na najbolji način najavio iduću slalomsku utrku Svjetskog kupa, petog siječnja u Zagrebu.

Pobjedom je Ivica izbio na prvo mjesto poretka slalomaša, te na visoko peto mjesto ukupnog poretka u Svjetskom kupu.

''Sada mi samo preostaje moliti za zdravlje i nadati se dobrom skijanju u siječnju. Nismo, u svakom slučaju, očekivali da ćemo u ovoj fazi sezone biti tako visoko (peto mjesto ukupnog poretka Svjetskog kupa, op. a.) u plasmanu. Sada preskačem Bormio (spust 29. prosinca, op. a.), kao što sam to uvijek činio, i idem na gradsku utrku paralelnog slaloma u München. Treba mi nekoliko dana treninga prije no što krenem u siječanjski raspored, jer bit će jako naporno. Moram si obnoviti zalihe energije'', rekao je hrvatski skijaš.

Dalibor Šamšal nije uspio izboriti drugu vožnju. Sa startnim brojem 58 zauzeo je 43. mjesto s 3,09 sekundi zaostatka za Kostelićem u prvoj vožnji.

Vodeći slalomaš do Flachaua i vodeći skijaš u poretku za Veliki kristalni globus, Austrijanac Marcel Hirscher, pred domaćom publikom nije bio u formi. Nakon prve je vožnje zauzimao 13. mjesto, da bi u drugoj promašio vrata i odustao.

Iduća utrka Svjetskog kupa skijaše očekuje 29. ovog mjeseca u talijanskom Bormiju. Na rasporedu je spust.