Hirscher pobijedio

Ivica Kostelić na korak od postolja u prvom slalomu sezone

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je četvrto mjesto u prvom slalomu sezonu u finskom Leviju...

Austrijski skijaš Marcel Hirscher pobjednik je prvog ovosezonskog slaloma za Svjetski kup, održanog u finskom Leviju. Hrvatski adut Ivica Kostelić osvojio je četvrto mjesto.

Hirscher je bio u vodstvu i nakon prve vožnje, a na koncu je slavio s vremenom 1:45.42. Bio je 62 stotinke brži od sunarodnjaka Marija Matta i 93 od 19-godišnje norveške senzacije Henrika Kristoffersona. Za Hirschera, aktualnog vlasnika Velikog globusa, ovo je 19. pobjeda u Svjetskom kupu i 47. plasman na postolje.

Ivica Kostelić je na četvrtom mjestu zaostao za Hirscherom 1.22 sekunde. Nakon prve je vožnje dijelio šesto mjesto s Mattiasom Harginom, ali mu je sjajno odrađen drugi ''lauf'' donio napredak. Podsjetimo, u prvoj utrci sezone, veleslalomu u Söldenu, naš je skijaš zauzeo 11. mjesto. Nakon dvije je utrke na petom mjestu u ukupnom poretku.(TS)