Loš početak sezone

Ivica Kostelić bez bodova u prvom veleslalomu sezone

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić nije najbolje započeo novu sezonu. Kostelić se na prvom veleslalomu sezonu u austrijskom Soeldenu osvojio je 48. mjesto i nije uspio probiti u drugu vožnju, te je ostao bez bodova na otvorenju sezone.

Ivica je sa startnim brojem 30 u prvoj utrci zaostao 5.78 sekundi za vodećim Austrijancem Marcelom Hirscherom, a to mu je bilo dovoljno za 48. poziciju. Kosteliću je to najgori plasman u Söldenu, a da je završio prvu vožnju. Po dvaput je odustajao u prvom i drugom laufu, a 2011. je osvojio peto mjesto, što mu je najbolji plasman na ovom austrijskom ledenjaku.

Pobjednik Svjetskog kupa Hirscher nakon prve vožnje vodi ispred Amerikanca Teda Ligetya (+0.19) i Nijemca Fritza Dopfera (0.52).

Druga utrka je na rasporedu u 12.45 sati. (Hina)