SK skijaša, veleslalom

Ivica u drugoj vožnji pokvario plasman: Blardone slavio u Alta Badiji!

U Alta Badiji, na Gran Risa stazi, najbolji veleslalomaši su vozili utrku Svjetskoga kupa, a pobijedio je, na oduševljenje domaćih navijača, Talijan Massimiliano Blardone...

Šesta je to pobjeda Blardonea u karijeri u Svjetskom kupu i svih je šest ostvario u veleslalomu. Polovicu od njih je proslavio baš ovdje u Alta Badiji gdje je pobjeđivao još 2005. i 2009. godine.

Ove se godine nije činilo da će Blardone slaviti jer je bio tek šesti nakon prve vožnje, ali je zato drugi lauf odradio fantastično. Izdržao je nalete svih suparnika nakon njega, pa je tako odbio i napade dvojice najboljih ovosezonskih veleslalomaša, Teda Ligetyja i Marcela Hirschera, koji su bili na prve dvije pozicije nakon prve vožnje. No, Ligety je završio kao četvrti, a Hirscher kao peti na kraju, a između njih i pobjednika su se ugurala još dva Austrijanca - drugi je bio Hannes Reichelt, a treći Philipp Schörghofer.

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić je nakon prve vožnje bio deveti, ali je u nastavku natjecanja pokvario plasman. Na kraju je zauzeo 17. mjesto sa dvije sekunde i 85 stotinki zaostatka za Blardoneom.

U ukupnom redoslijedu i dalje vodi Aksel Lund Svindal. Prate ga Beat Feuz, Ted Ligety i Marcel Hirscher, dok je Kostelić na devetom mjestu sa skupljena 184 boda.