Švedska i dalje gazi

Islanđani uzeli bod Francuzima, Danci se izvukli protiv Nijemaca

Sjajne dvije utakmice odigrane su danas na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Kataru. Bodove su podijelili Francuzi i Islanđani, odnosno Danci i Nijemci...

Posebno je nama interesantna bila utakmica Francuske i Islanda, jer je to skupina (C) s kojom ćemo se križati u četvrtfinalu, ukoliko prođemo osminu finala. Francuska i Island odigrali su sjajnu utakmicu punu preokreta, no na kraju su se obje reprezentacije morale zadovoljiti s bodom.

Island je vodio veći dio utakmice, najviše četiri pogotka razlike (16-12), no Francuzi su u završnici preokrenuli i poveli s 26-24.

Prethodno su suci napravili katastrofalnu pogrešku kada su isključili Nikolu Karabatića, koji je prema njihovom mišljenju simulirao prekršaj. Bilo je to treće isključenje od dvije minute za Karabatića (crveni karton) pri rezultatu 22-22, 10 minuta prije kraja.

Francuzi su nakon toga, kako smo spomenuli, poveli 26-24 četiri minute prije kraja, no do kraja su ostali bez pogotka, a Island je do boda stigao minutu i pol prije kraja. Mogao je Island i slaviti jer je imao posljednji napad, no Thierry Omeyer obranio je taj posljednji udarac, što mu je bila 18. obrana na susretu!

Najbolji strijelac kod Francuza bio je Karabatić sa šest pogodaka, dok je Cedric Sorhaindo pridodao pet. Kod Islanda su najefikasniji bili Aron Palmarsson i Asgeir Hallgrimsson sa po pet pogodaka.

U drugoj utakmici skupine Švedska je s 27-19 bila bolja od Alžira, čime je i dalje jedina stopostotna momčad skupine s tri pobjede iz isto toliko utakmica.

Upravo će Francuska i Švedska odlučivati o pobjedniku skupine 24. siječnja. Hrvatska će se, ukoliko bude prva u skupini, u četvrtfinalu križati s drugoplasiranom momčadi skupine C, odnosno s prvoplasiranom ukoliko budemo drugi. Podrazumijeva se da osminu finala moraju proći Francuzi i/ili Šveđani da bi izborili ogled protiv Kauboja

U skupini D Danska je iščupala bod protiv Njemačke, koja je vodila gotovo cijelu utakmicu. Minutu i pol prije kraja bod Dancima donio je Hans Lindberg.

Najbolji strijelci kod Danaca bili su Mads Christiansen i Mikkel Hansen sa po šest pogodaka, dok je kod Nijemaca, koji su na Svjetsko prvenstvo stigli s pozivnicom organizatora, najraspoloženiji bio Steffen Weinhold s osam golova.

U ranijim su utakmicama očekivano slavili Argentinci i Egipćani, dok je tijesnu i vrlo vrijednu pobjedu izborila Poljska protiv Rusije.