Drama protiv Španjolske

Hrvatska slavila u infarktnoj završnici kontroverznom odlukom sudaca

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je u dramatičnoj utakmici protiv Španjolske u drugom kolu Olimpijskih igara...

Hrvatska je u 2. kolu skupinu A pobijedila Španjolsku 8-7! Barakude su bile bolje veći dio susreta, ali onda se u trećoj četvrtini dogodio neshvatljivi pad. Početkom treće četvrtine, konkretno pet minuta i 38 sekundi prije kraja treće dionice igre, Hrvati su nakon lijepe akcije s igračem više poveli pogotkom Nikše Dobuda 7-4. Nakon toga propustili su izabranici Ratka Rudića četiri iduće situacije s igračem više, te su bez pogotka bili punih 12,5 minuta igre, tijekom kojih su Španjolci uspjeli izjednačiti.

U posljednjoj četvrtini pao je tek jedan pogodak. Pobjedonosni gol minutu i šest sekundi prije kraja utakmice zabio je Sandro Sukno iz peterca, a kraj susreta obilježila je kontroverzna odluka sudaca. Svega par sekundi prije isteka vremena 41-godišnji španjolski centar Ivan Perez uputio je loptu šraubom prema golu Josipa Pavića koja je ispod ruku hrvatskog vratara ušla u gol.

Premda se činio očitim, odgovorni sudac nije priznao pogodak. Tom je, kontroverznom odlukom koja je čak i hrvatskog izbornika Ratka Rudića natjerala na priznanje da je gola bilo, Hrvatska stigla do svoje druge pobjede u skupini A olimpijskoga vaterpolskog turnira. Nakon Grčke u nedjelju pala je i Španjolska 8-7.

''Teška utakmica kao što smo očekivali. Mislim da smo zaslužili pobjedu, ali smo mogli i ranije osigurati pobjedu. Imali smo crnu rupu u trećoj četvrtini i to se ne smijemo dopustiti. Vidi se da nismo baš u formi'', rekao je Miho Bošković nakon utakmice.

Po dva su gola za pobjednike zabili Nikša Dobud i Sandro Sukno, dok su se po jednom u listu strijelaca upisivali Damir Burić, Andro Bušlje, Igor Hinić i Miho Bošković.

Bošković je briljirao u ulozi asistenta dodavši tri lopte za gol. Josip Pavić opet je bio na razini obranivši 14 od 21 udarca upućenog unutar okvira gola.

''Najbitnije da smo pobijedili. Bila je to teška utakmica protiv jakog protivnika. Moramo se sad pripremiti za najjačeg protivnika dosad – Italiju'', rekao je Sandro Sukno, dok je izbornik Rudić dodao kako se pobjedi ne gleda u zube.

Kod Španjolaca je čak četiri gola zabio Albert Español, dok je Felipe Perrone mrežu Josipa Pavića tresao dva puta. Zanimljivo je da su Španjolci promašili oba peterca. Prvi im je, na samom početku, Pavić obranio, dok su pri drugome pogodili okvir gola.

U prvoj utakmici drugog kola B-skupine Crna Gora je nadigrala Mađarsku 11-10. (TS)