Odlična obrana

Hrvatska sredila Crnu Goru i ušla u polufinale Svjetskog kupa

Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Svjetskog kupa u Almatiju, oni su u četvrtfinalu svladali Crnu Goru sa 6-5 (1-2, 1-1, 3-0, 1-2)...

Hrvatska je do pobjede protiv Crne Gore stigla zahvaljujući odličnoj igri u obrani, poglavito od sredine druge četvrtine pa do tri minute prije kraja utakmice kada nije primila niti jedan pogodak. U tom razdoblju naši su igrači postigli četiri gola i poveli sa 6-3. Crnogorci su u završnici uspjeli smanjiti na 6-5 i zaprijetiti čak i poravnanjem, ali obrana Hrvatske je izdržala bez primljenog gola u posljednjoj minuti.

Najbolji strijelac u hrvatskoj reprezentaciji bio je Petar Muslim s tri pogotka, dok su se po jednom u strijelce upisali Ivan Buljubašić, Marko Macan i Anđelo Šetka.

U subotnjem polufinalu Hrvatska će igrati protiv pobjednika susreta Srbija - Kazahstan u kojemu je Srbija izraziti favorit. (Hina)