Previše jeftinih golova primljeno

EP: Poraz od Njemačke, šanse za polufinale minimalne

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija izgubila je u dvoboju 3. kola skupine D Europskog prvenstva u Skopju od Njemačke sa 27-32 (13-19).

Njemice su sjajno iskoristile nekoncentrirani ulazak u utakmicu naših igračica, te nakon samo šest minuta vodile sa 7-0. Našim igračicama ispadale su lopte, te su protivnicama dozvoljavale da im iz protunapada pune mrežu. Prvi pogodak iz igre za Hrvatsku postigla je Martina Pavić tek u 8. minuti kada je smanjila na 2-8.

U sljedećih 10 minuta dogodio se nevjerojatan obrat na terenu, naša vratarka Jelena Grubišić zaredala je s obranama, a naše vanjske pucačice uspjele su pronaći rješenje za njemačku vratarku Sabine Englert, pa je u 18. minuti bilo 10-10. Potom su naše igračice imale čak tri napada i za vodstvo, no nisu ih iskoristile.

Posljednjih pet minuta nalikovalo je na početak utakmice, naše igračice su gubile lopte, prvenstveno potpuno dekoncentrirana Pušić, pa su Njemice serijom 6-1 do odmora ponovno izgradile veliku prednost od 19-13.

Drugo poluvrijeme bilo je preslik prvoga. Naše igračice ponovno su loše krenule, u prvih 10 minuta nisu uspjele postići pogodak iz igre, pa je na semaforu svijetlilo velikih 23-14 za Njemačku i činilo se da je utakmica riješena. No, u sljedeće tri i pol minute uslijedila je nevjerojatna serija naših od 6-0 za smanjenje zaostatka na 20-23. Doduše, pomogla je i činjenica da su minutu i 10 sekundi imale dvije igračice više.

Približavanje naših reprezentativki kao da je uspaničilo Njemice, pa se Hrvatska 10 minuta prije kraja dvoboja primakla na samo gol zaostatka, bilo je 25-26, uz napad za izjednačenje. No, Tihana Ambroš je prestupila, uslijedile su dvije kontre Njemica, pa dva isključenja naših i u 55. minuti bilo je 30-25 za Njemačku i utakmica je bila definitivno riješena.

Kako su uz Hrvatsku iz skupine D prolazak dalje izborile Njemice i Makedonke, a naše su igračice izgubile od obiju tih reprezentacija, u skupinu II drugog kruga Njemice su prenijele četiri boda, Makedonke dva, a naše reprezentativke su ostale bez bodova.