Čupić napunio mrežu 'susjeda'

Hrvatska razbila Srbiju, srpski izbornik 'poludio' na svoje igrače

Hrvatska je u drugom kolu rukometnog turnira Olimpijskih igara u Londonu deklasirala Srbiju sa 31:23...

Hrvatski reprezentativac Ivan Čupić bio je najefikasniji igrač utakmice s osam pogodaka (tri iz sedmeraca). Manuel Štrlek i Igor Vori postigli su svaki po pet pogodaka, a Blaženko Lacković i Domagoj Duvnjak po četiri, dok je Mirko Alilović imao sedam obrana, a sjajni Venio Losert osam od 14 udaraca (57 posto).

U redovima Srbije najefikasniji je bio Marko Vujin sa šest golova, dok je Nenad Vučković zabio gol manje.

Četiri minute prije kraja Hrvatska je otišla na nedostižnih osam razlike, a srpski izbornik u minuti odmora poludio je na svoje igrače: "Što se ne vraćate p*******e! Nije svejedno izgubiti s pet ili osam razlike", galamio je vidno iznervirani Veselin Vuković .

Ova "digresija" pokazuje svu nemoć srpskih rukometaša u okršaju s objektivno puno boljom Hrvatskom.

Hrvatski rukometaši time su uzvratili Srbima za poraz u polufinalu ovogodišnjeg Europskog prvenstva i drugom pobjedom na turniru (nakon nedjeljne protiv Koreje) potvrdili da su spremni za veliki doseg u Londonu. Srbija je jedino vodstvo u današnjem dvoboju imala u sedmoj minuti (2-1), ali Golužini su izabranici uzvratili serijom 4-0 (po dva pogotka Duvnjaka i Štrleka) i krenuli u slamanje otpora europskih doprvaka.

Čuvala je Hrvatska prednost do poluvremena, a na odmor je otišla s plus četiri (13-9) u džepu. Poslije povratka iz svlačionica Srbi su malo zaprijetili. U nekoliko su navrata došli na samo dva pogotka zaostatka, posljednji put kod 19-17. Tada je na hrvatska vrata umjesto Mirka Alilovića stao Venio Losert i krenuo je uragan naše reprezentacije. Hrvatski barjaktar na otvaranju Igara je bio sjajan na golu, a njegovi su suigrači kontranapadima “razbijali” suparnika. Prednost je rasla iz minute u minutu, sve do plus osam s koliko je na koncu i završila utakmica.

U 3. kolu hrvatske rukometaše u četvrtak (15.30 sati) očekuje dvoboj protiv Mađarske koja je danas s 22-19 pobijedila Južnu Koreju.

Tijek utakmice: Srbija - Hrvatska 23: 31

60' Kraj utakmice. Hrvatska je pobijedila Srbiju sa 31:23.

58' Dvije minute prije kraja Hrvatska vodi 30:22.

56' Vori podiže na +8 i z kontre. Srpski izbornik je 'poludio': "Što se ne vraćate 'pi*****e!" povikao je svojim igračima u minuti odmora.

56' Hrvatska je opet na +7. Horvat je strijelac.

53' Manojlović smanjuje na 27:21.

52' Horvat diže na 27:20. Alilović brani, lopta za Hrvatsku.

50' Lacković za 26:20.

49' Šesti pogodak Vujina, Hrvatska vodi 25:20.

48' Vujin smanjuje na 24:19, ali Vori podiže na 25:19.

47' Vori diže na +5 - 23:18. Venio Losert brani, Hrvatska je iz kontre izborila sedmerac. Čupić zabija, Hrvatska na +6 - 24:18.

46' Vujin smanjuje na 22:18.

45' Horvat diže na +5 - 22:17.

44' Vori diže na 20:17, a Štrlek iz kontre na 21:17.

42' Vučković smanjuje na 19:17.

41' Štrlek je podigao na 19:15, ali Vujin vraća na -3.

39' Rnić smanjuje na 18:15.

39' Ponovno kontra Hrvatske i Čupić diže na 18:14. Čupićev sedmi pogodak.

39' Ivano Balić presjeca loptu i diže na 17:14.

37' Toskić smanjuje na 16:14. Hrvatska ima igrača manje.

36' Kopljar podiže na 16:13.

35' Čupić podiže na 15:12, Vujin smanjuje na 15:13.

34' Toskić smanjuje na 14:12.

33' Vujin zabija za 13.11, Duvnjak podiže na 14:11.

32' Vučković smanjuje na 13:10. Duvanjk pogađa gredu, lopta za Srbiju.

31' Čini se da sprski vratar Stanić ima problema s koljenom. Počelo je drugo poluvrijeme. Srbija ima loptu, a Hrvatska igrača manje.

30' Završeno je prvo poluvrijeme, Hrvatska vodi 13:9.

28' Stanković smanjuje na 13:9.

27' Čupić iz sedmerca za 13:8.

26' Čupić podiže na 12:8.

26' Rnić vraća Srbe na -3 - 11:8.

25' Lacković podiže na 11:7.

25' Stanković za 10:7. Prije toga je Vori promašio zicer.

24' Ilić je promašio sedmerac.

23' Lacković diže na 10:6.

22' Prodanović smanjio na 9:6

21' Čupić sa sedam metara povisuje na 9:5.

20' Manojlović zabija, sada je 8:5.

19' Rnić smanjuje na 8:4.

17' Čupić diže na 8:3.

16' Alilović je obranio, a potom Stanić. Lopta je ipak za Hrvatsku. Vori podiže na 7:3.

15' Vori promašuje, ali ispravlja ga Čupić. 6.3 za Hrvatsku

13' Rnić je smanjio na 5:3.

12' Duvnjak je povisio na 5:2.

11' Štrlek zabija iz kontre za 4:2.

10' Štrlek zabija iz kontre, Hrvatska vodi 3:2.

8' Duvnjak je izjednačio na 2:2.

6' Obrana Alilovića, a potom Stanića. Lopta je za Srbiju. Gol je postigao Nikčević.

5' Grub prekršaj na Baliću. Hrvatska ima igrača više, ali Kopljarov udarac brani Stanić.

5' Srbija je izjednačila golom Vučkovića.

3' Duvnjak radi prekršaj u napadu. Suci su svirali probijanje.

3' Alilović brani udarac Ilića.

3' Stanić brani udarac Lackovića.

2' Prestup Vučkovića, lopta je za Hrvatsku.

1' Hrvatska je povela golom Lackovića.

1' Utakmica je počela.