Junak Jeff Carter

Kingsi nastavljaju briljirati: Opet slavili u gostima i približili se prvom naslovu

Nema kraja čudima koja u aktualnom doigravanju NHL lige proizvode hokejaši Los Angelesa. Kingsi su i u drugoj utakmici velikog finala svladali New Jersey s 2-1 u produžetku i u iduća dva dvoboja mogu osigurati prvi naslov u klupskoj povijesti...

Momčad iz Kalifornije, koja je osnovni dio sezone završila na osmom mjestu Zapadne konferencije, pobijedila je u svih deset gostujućih utakmica u doigravanju. Srušila je na taj način rekord NHL lige - nikad nijedna momčad nije u istoj sezoni ostvarila više od devet pobjeda u doigravanju izvan svoje dvorane. Moguće je da Kingsi neće moći poboljšati svoj rekord budući da se sljedeće dvije utakmice, u ponedjeljak i srijedu, igraju u njihovom Staples Centeru i ukoliko ostvare dvije pobjede, serija se više neće vraćati u Newark.

Los Angeles je u subotu do slavlja došao na isti način i s istim rezultatom kao i tri dana ranije. Tada je junak u produžetku bio Anže Kopitar, a sinoć je tu ulogu preuzeo Jeff Carter koji je zabio u 14. minuti dodatnog vremena. Prije toga je Drew Doughty doveo Kingse u vodstvo u osmoj minutu prve trećine, a izjednačio je Ryan Carter u trećoj minuti posljednje dionice osnovnog dijela utakmice.

"Ovo je zasad najveći gol moje karijere, moj prvi pogodak u produžetku u utakmicama doigravanja. Donio nam je točno ono što smo i željeli, vodstvo 2-0 nakon dvije utakmice", rekao je 27-godišnji Jeff Carter koji je u veljači ove godine došao u Los Angeles iz Columbusa.

Kapetan Devilsa Zach Parise svjestan je, pak, teške pozicije svoje momčadi, ali ne očajava.

"Gubimo 2-0 i to ne možemo promijeniti. Teško je, ali ne odustajemo. Regrupirat ćemo se, pokušati pobijediti u trećoj utakmici i s te pozicije krenuti dalje", najavio je Parise. (TS)