Miressiju zlato

Blašković krenuo odlično pa završio posljednji u finalu na 100 slobodno

Mladi Puljanin je u konačnici platio danak prejakom startu u finalnu utrku na Europskom prvenstvu u Glasgowu.

Alessandro Miressi (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatski plivač, 20-godišnji Bruno Blašković zauzeo je osmo mjesto u finalu utrke na 100 metara slobodnim stilom na Europskom prvenstvu u Glasgowu s vremenom od 49.02 sekunde.

Blašković je za novim europskim prvakom, Talijanom Alessandrom Miressijem zaostao 1.01 sekundu.

Mladi je Puljanin odlično krenuo u utrku i nakon 50 metara držao drugo mjesto, odmah iza branitelja naslova, Talijana Luce Dotta. No, u drugih 50 metara i Blaškovć i Dotto su platili danak prejakom startu, naš je predstavnik pao na posljednje osmo mjesto dok je i iskusni Dotto ostao bez medalje završivši kao peti sa 48.45.

Srebrnu medalju osvojio je domaći predstavnik Britanac Duncan Scott sa 48.23, samo stotinku sporiji bio je brončani Francuz Mehdy Metella sa 48.24.