Mladi Mrkopljanin izvrstan u Švedskoj

Biatlon: Rezultat karijere Jakova Faka

Hrvatski biatlonac, 21-godišnji Jakov Fak osvojio je svoje prve bodove u utrkama za Svjetski kup zauzevši 38. mjesto u utrci na 10 kilometara u švedskom Oestersundu.

Fak je ostvario vrijeme od 27:23,7 minuta pogodivši pritom osam od 10 meta zbog čega je morao trčati dodatnih 300 metara, te je za pobjednikom Norvežaninom Emilom Svendsenom, koji je imao jedan promašaj, zaostao 1:41,4 minuta.

Dosadašnji najbolji plasman mladog Mrkopljanina bilo je 55. mjesto s utrke na 10 km iz Pokljuke prošle godine, a ovim 38. mjestom osvojio je tri boda, te se nakon dvije utrke ove sezone nalazi na 54. poziciji u Svjetskom kupu.

Drugo mjesto iza Svendsena zauzeo je Poljak Tomasz Sikora sa 12,7 sekundi zaostatka uz također jedan promašaj, a treće Francuz Simon Fourcade sa 28,1 sekundi zaostatka iako je imao svih 10 pogodaka i nije morao trčati niti jedan kazneni krug.

U utrci biatlonki na 7,5 km prvu pobjedu u karijeri ostvarila je Kineskinja Chunli Wang s vremenom 22:48,1 uz svih 10 pogodaka. Bila je to ujedno i prva kineska pobjeda u Svjetskom kupu za biatlonce u povijesti. Drugo mjesto je sa 1,4 sekunde zaostatka zauzela Norvežanka Tora Berger, a treće Njemica Magdalena Neuner sa 4,8 sekundi zaostatka, koje su također imale sve pogotke.

U nedjelju su na rasporedu dohvatne utrke, muškarci će trčati 12,5 km, a žene 10 km, te će se startati sa zaostacima iz subotnjih utrka.