Bez Rudića

Mučenje i teška pobjeda Barakuda na startu Igara!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija je puno teže od očekivanog došla do pobjede protiv Grčke na startu Olimpijskih igara...

Vaterpolisti Hrvatske pobjedom su startali na olimpijskom turniru u Londonu. U ogledu 1. kola skupine A Hrvatska je pobijedila Grčku 8-6 (1-2, 2-1, 2-2, 3-1).

Međutim, bilo je to izuzetno teško otvaranje Igara za Hrvatsku, jednog od glavnih kandidata za neku od medalja. Tri četvrtine trajalo je strašno mučenje u kojem je Grčka češće bila u prednosti.

Povela je Hrvatska pogotkom Mihe Boškovića, no do kraja prve dionice Grci su okrenuli na 2-1. Novo vodstvo je Hrvatska dočekala tek u trećoj četvrtini (4-3 Bušlje, pa 5-4 Muslim), ali pravo odvajanje od upornih i čvrstih Grka je uslijedio tek u zadnjih osam minuta.

Prvo je Dobud donio vodstvo 6-5, a četiri minute prije kraja je Bošković postigao gol za 7-5, odnosno, prvo hrvatsko vodstvo od dva razlike. Priča je završila minutu i pol prije kraja kada je Sukno postigao pogodak za 8-5.

Miho Bošković, Sandro Sukno i Nikša Dobud su postigli po dva gola, dok su jednom strijelci bili Petar Mislim i Andro Bušlje. Odlično je posao odradio vratar Pavić koji je mnogo puta tijekom ogleda spašavao Hrvatsku i držao momčad u rezultatskom egalu.

U grčkoj su momčadi dva pogotka zabili Fountoulis i Mourikis.

Novi ispit hrvatskim vaterpolistima je Španjolska. Ogled je na rasporedu u utorak, u 12.20 sati. (TS)