Hirscher novi prvak

Kakva dominacija Austrijanaca: Uzeli zlato, srebro i broncu u slalomu!

Utrkom muškog slaloma završeno je Svjetsko prvenstvo u skijanju.

Marcel Hirscher (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Najbolji skijaš današnjice Austrijanac Marcel Hirscher osvojio je u nedjelju zlato u slalomu na Svjetskom prvenstvu u Areu, a srebro i i broncu uzeli su također Austrijanci Michael Matt i Marco Schwarz, dok su hrvatski skijaši Elias Kolega, Filip Zubčić i Matej Vidović zauzeli 21, 26. odnosno 32. mjesto.

Hirscher je bio najbrži i nakon druge vožnje koju je završio s vremenom 2:05.86. Drugi je bio Michael Matt sa zaostatkom od 65 stotinki (2:06.51), a treći je sa zaostatkom od 76 stotinki bio još jedan Austrijanac Marco Schwarz (2:06.62).

Hrvatski skijaš Elias Kolega zauzeo je 21. mjesto sa zaostatkom 2.56 sekundi za pobjednikom (2:08.42), a Filip Zubčić je bio 26. sa 4.25 sekunde zaostatka (2:10.11). Matej Vidović. koji je nakon prve vožnje bio 35. utrku je završio kao 32. sa 7.74 sekunde zaostatka (2:13.60). Četvrti hrvatski predstavnik u današnjoj utrci Istok Rodeš nije uspio završiti prvu vožnju.

Ovo je treći naslov svjetskog prvaka u slalomu za Hirschera - prvo je osvojio 2013. u Schladmingu, a drugo prije dvije godine u St. Moritzu - čime se izjednačio s legendarnim Ingemarom Stenmarkom i ukupno sedmo zlato sa svjetskih prvenstava što ga je izjednačilo sa sunarodnjakom Tonijem Sailerom.