ZOI, hokej: Nova izvrsna predstava Slovaka, Norveškoj prvi bod

Hokejaši Švicarske pobijedili su u produžetku Norvešku 5-4 (1-1, 2-2, 1-1, 1-0) u dvoboju 3. kola u A skupini na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru…

Tri pogotka za norvešku reprezentaciju postigao je Tore Vikingstad, ali to Norvežanima nije pomoglo u izbjegavanju trećeg poraza. No, ulaskom u produžetak barem su osvojili svoj prvi bod na Igrama. Odlučujući gol za Švicarce postigao je Romano Lemm nakon dvije minute i 28 sekundi igre u produžetku.

Švicarska je ovom pobjedom osvojila treće mjesto u A skupini s 3 boda, Norvežani su posljednji s jednim, a za prvo mjesto u nedjelju će se boriti SAD (6 bodova) i domaćin Kanada (5).

U B skupini, Slovačka je pobijedila Latviju sa 6-0 (3-0, 2-0, 1-0), uz šest različitih strijelaca. Slovaci, usprkos drugoj pobjedi na turniru (dobili su i Ruse u produžetku) nisu izborili izravni plasman u četvrtfinale, već će za njega morati razigravati.

Posljednju subotnju utakmicu na muškom hokejaškom turniru odigrali su Bjelorusija i Njemačka u 3. kolu C skupine. Slavili su Bjelorusi s 5-3 (1-1, 1-0, 3-2).

Nijemcima baš ništa nije pomoglo što su uputili čak 40 udaraca na gol, 23 više od Bjelorusa, koji su bili znatno efikasniji, a dvostruki strijelac za pobjedničku momčad bio je Aleksej Kalužnji.

Najzanimljiviji dio utakmice dogodio se u trećoj trećini, u kojoj su gledatelji u razmaku od tri minute i 26 sekundi vidjeli četiri pogotka. Prvo je Kosticin zabio za vodstvo Bjelorusije 3-1 u 52. minuti, a onda su Nijemci u razmaku od samo 21 sekunde postigli dva pogotka! Strijelci su bili Tripp i Goc.

Međutim, Salei je s igračem više opet doveo Bjelorusiju u vodstvo u 55. minuti, a točku na 'i' stavio je svojim drugim golom Kalužnji minutu i 15 sekundu prije posljednjeg zvuka sirene.

Bjelorusima je ovo prva pobjeda u C skupini, a Nijemcima treći poraz. Finska i Švedska, selekcije sa dvije pobjede u prva dva kola, borit će se u nedjelju za prvo mjesto u skupini.