Hrvatska slavi novu olimpijsku medalju!

Superkombinacija: Ivica Kostelić obranio srebro iz Torina!

Ivica je nakon spusta držao deveto mjesto sa 1.05 sekundi zaostatka za Svindalom, no sve je nadoknadio u slalomu gdje je stigao do srebrne medalje.

Ivica Kostelić osvojio je srebrno odličje u superkombinaciji na Olimpijskim igrama u Vancouveru! Nakon što je utrku spusta završio na devetom mjestu, Ivica je odličnom vožnjom u slalomu popravio svoj plasman i stigao do srebrne medalje. Time je Kostelić ponovio uspjeh s posljednjih Olimpijskih igara održanih u Torinu kada je također osvojio srebro u superkombinaciji.

Kostelićeva medalja drugo je hrvatsko odličje na ovim ZOI nakon bronce Jakova Faka, a ukupno deveto u povijesti za Hrvatsku.

Zlatnu medalju osvojiio je Amerikanac Bode Miller kome je to prva zlatna olimpijska medalja u karijeri, treća u Vancouveru (u spustu je osvojio broncu, a u superveleslalomu srebro). Bronca je pripala Švicarcu Silvanu Zurbriggenu. Natko Zrnčić Dim nakon spusta je zauzimao 13. poziciju,  no velika pogreška u slalomu donijela mu je tek 20. mjesto na kraju.

Kostelić je u slalom krenuo kao deveti iz spusta sa zaostatkom 1.05 za vodećim Svindalom. Ivica je prestigao dotad vodećeg Teda Ligetya, te je čekao što će učiniti preostalih osam suparnika. Bode je bio brži od njega, Silvan Zurbriggen sporiji sedam stotinki, a Carlo Janka 29 stotinki, dok je najbrži u spustu Aksel Lund Svindal pogriješio u donjem dijelu staze, te tako ostao bez odličja. No, Norvežanin već ima zlato i srebro u Vancouveru.

Tom padu Svindala se možda i najviše radovao Švicarac Silvan Zurbriggen koji je na kraju završio kao treći, te time uzeo prvu olimpijsku medalju u karijeri.

U superkombinaciji je nastupio i treći hrvatski predstavnik, Ivan Ratkić izletio je već u spustu, zabio se u zaštitnu ogradu, ali srećom prošao je bez ozljeda.

Kostelićeva medalja drugo je hrvatsko odličje na ZOI u Vancouveru nakon bronce Jakova Faka, te ukupno deveto za Hrvatsku sa ZOI. Janica Kostelić osvojila ih je šest, Ivica dvije, a Fak jednu.