Prvo zlato na Olimpijadi osvojio Simon Ammann

Švicarski skijaš-skakač, 28-godišnji Simon Ammann, osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Vancouveru u natjecanju na maloj skakaonici...

Natjecanje u skijaškim skokovima prvo je na ovogodišnjim Igrama na kojem se nadmetalo za medalje, a na kraju je nasretniji u Whistler Olympic Parku bio Švicarac.

Trenutno vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa slavio je skokovima od 105 i 108 metara i 276.5 osvojenih bodova, sedam bodova više od srebrnoga Poljaka Adama Malysza (103.5 i 105m). Treće mjesto i brončanu medalju osvojio je Austrijanac Gregor Schlierenzauer skokovima od 101.5 i 106.5 metara, iako je nakon prve serije zauzimao tek sedmo mjesto.

Finac Janne Ahonen ostao je korak kratak od olimpijskog odličja, jedinog koje mu nedostaje u bogatoj karijeri, osvojivši četvrto mjesto.

Ammannu je osvojena medalja bila treća zlatna na Olimpijskim igrama, budući je 2002. u Salt Lake Cityju osvojio dvije.