'Slomili' ih lijepom serijom

Barakude otvorile Igre furioznim preokretom protiv SAD-a!

Nervozno su naši vaterpolisti krenuli u utakmicu, ali od sredine treće četvrtine su proigrali i uzeli prve bodove.

U prvom kolu skupine B Olimpijskih igara u Rio de Janeiru Hrvatska je pobijedila SAD 7:5 (2:2, 1:1, 2:1, 2:1).

Branitelji zlata iz Londona u Riju su prvi krenuli u akciju od hrvatskih predstavnika u kolektivnim sportovima i nakon početne nervoze u drugom dijelu utakmice riješili pitanje pobjednika.

Nije to bila nikakva partija Barakuda za pamćenje, ali dojam ionako u cijeloj priči nije bitan.

Neuništivi Tony Azevedo zabio je prvi pogodak na utakmici, Amerikanci su dvaput vodili u prvoj četvrtini, ali Maro Joković i Sandro Sukno su poravnavali, baš kao i Antonio Petković u drugoj.

Drugim golom Azeveda SAD je poveo 4:3, ali onda je uslijedila velika hrvatska serija - četiri uzastopna gola, dva pri kraju treće (Luka Bukić, Anđelo Šetka) i dva početkom četvrte četvrtine (Šetka, Joković) za preokret i nedostižno vodstvo od 7:4. Do kraja su Amerikanci uspjeli tek ublažiti poraz preko Alexa Roelsea.

U drugom kolu Hrvatska igra protiv Crne Gore u noći s ponedjeljka na utorak s početkom u 01:50.