Kopljar i Slišković najbolji

Pripreme za Rio: Hrvatski rukometaši u Kopru izgubili od Slovenije

Rezultat je često selio s jedne na drugu stranu da bi na koncu domaćini bili uspješniji.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija izgubila je u pripremnom prijateljskom dvoboju pred odlazak na Olimpijske igre od Slovenije u Kopru sa 25:27 (9:13).

Hrvatska je vodila većim dijelom prvog poluvremena, sve do prednosti 8:7 pet minuta prije odmora. No, Slovenija je prvi dio završila serijom 6:1 kojom je preuzela kontrolu rezultata. Iako je Hrvatska početkom nastavka ponajviše zahvaljujući Kopljaru uspjela poništiti zaostatka, u nastavku je Slovenija ipak stigla do pobjede.

Marko Kopljar sa šest i Ivan Slišković s pet golova bili su najefikasniji u sastavu Hrvatske, dok su Blagotinšek i Bezjak postigli po četiri pogotka za Sloveniju.

Hrvatska i Slovenija još će se jednom susresti prije odlaska u Rio, u utorak u Opatiji.

Hrvatska će na OI u Riju igrati u skupini A protiv Katara, Argentine, Danske, Francuske i Tunisa.