'vječno' drugi

Chen Long srušio snove Malezijca Lee Chong Weija

Završen je olimpijski turnir u badmintonu gdje smo dobili nove prvake...

Kineski badmintonaš Chen Long osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju nakon što je u finalu svladao prvog nositelja Malezijca Chong Wei Leeja sa 21-18, 21-18.

Chen Long, dvostruki svjetski prvak i brončani iz Londona 2012., sada je u Riju otišao do kraja i postao olimpijski pobjednik. S druge strane, Malezijac Chong Wei Lee je po treći puta zaredom osvojio srebro na olimpijskim igrama.

Bronca je pripala mladom 22-godišnjem Dancu Viktoru Axelsenu, koji je u dvoboju za treće mjesto pobijedio Kineza Lin Dana, olimpijskog prvaka na prethodne dvije Olimpijade, 15-21, 21-10, 21-17.

U petak se zlatom okitila sjajna Španjolka Carolina Marin (23) koja je u finalu slavila protiv Indijke P.V. Sindhu s 2:1 u gemovima. Marin je tako svojem europskom i dvostrukom svjetskom naslovu dodala i olimpijski, te pokazala da je u ovom trenutku vladarica ovog sporta.