"Riječki" Norvežani prošli

Žestoke bitke za Europsku ligu: Penali kobni za Atalantu i APOEL, ispali i "krvnici" Hajduka

Odigrane su uzvratne utakmice play-offa Europske lige...

U uzvratnim utakmicama play-offa Europske lige prolaz u grupnu fazu izborili su RB Leipzig, Rangersi, Bešiktaš dok su neki od standardnih sudionika europskih natjecanja poput Basela ili APOEL-a ispali.

U dva susreta odlučivali su jedanaesterci. Astana je u Kazahstanu poništila prednost APOEL-a iz prve utakmice i nakon serije promašenih penala udarcima s bijele točke slavili s 2:1 za prolaz dalje.

Između Kopenhagena i Atalante nije bilo pogodaka u 210 minuta igre pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca gdje su više znanja, koncentracije i sreće imali domaćini. Mario Pašalić je za klub iz Bergama igrao do 57. minute.

FSCB, koji je u trećem pretkolu pogotkom u zadnjim sekundama revanša eliminirao Hajduk, pobijedio je Rapid Beč s 2:1, ali to Rumunjima nije bilo dovoljno jer su Austrijanci u prvoj utakmici na svom terenu slavili s 3:1.

Rijekin "krvnik", norveški Sarpsborg, izgubio je u Tel Avivu od Maccabija s 2:1 što mu je bilo dovoljno da se plasira u skupine, zahvaljujući domaćem trijumfu od 3:1.

Ždrijeb play-offa održat će se u petak s početkom u 13:00 kada će svog suparnika doznati i hrvatski prvak Dinamo koji je u Europsku ligu stigao ispadanjem od švicarskih Young Boysa u play-offu Lige prvaka.